Česnek



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 43.107 (?) 
28.3.2012 7:15, zobrazeno: 97866x

Dobrý den, loni v listopadu jsem zasadila česnek, nemořila, už krásně vylezl asi 5-7 cm nad zem, ale začíná mi žloutnout a jakoby usychají ty "listy".Poradíte co s tím?Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petra S. - (48) - 1.10 (?), 28.3.2012 8:33

Asi málo dusíku,  třeba dodat do půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.167 (?), 28.3.2012 20:38

Trochu se bojím, že to nebude dusík, ale mráz. Většina česneku letos totiž pomrzla. Zkuste jeden vyndat a uvidíte jek je na tom kořen. Já doufám, že se vzpamatujífrown. Sama ho mám taky žlutý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.241 (?), 28.3.2012 22:35

Žloutnutí listů je častý jev, ale jestli listy už usychají, tak to bude bude mrazem. Pokud jsou v pořádku kořeny, přihnojte ledkem vápenatým, pokud jsou kořeny zaschlé, přemýšlejte, co zasázíte jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 194.19 (?), 31.3.2012 9:42

Vypadá to na zmrznutí vlivem malé sněhové přikrývky, což se projevuje čím dál více v jižních oblastech ČR. Letos vymrzl česnek na úrovni Olomouce. Kromě toho česnek se dá s úspěchem pěstovat jen tam kde je propustné podloží, třeba štěrkopísky atp. Tam kde není propustná vrstva česnek vyroste, ale při podzimních deštích shnije a zplesniví protože není z povrchu půdy odvedená voda do podloží. O česneku se zde píše hodně, ale propustnost podloží je primární podmínka k tomu, aby česnek nezplesnivěl. Kromě toho tam kde jsou mrazy bez sněhu je potřeba sázet česnek jen na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 31.3.2012 9:50

No letošní zima byla extrémní. Ale moc s mi nechce věřit, že by čenek na podzim vysázený vymrzl. Cibule v zemi je chráněná. Spíš si myslím, že na vině mohou být houbové choroby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 31.3.2012 10:39

čím je chráněna, když zem promrzne 70 cm?a bylo i málo sněhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 238.154 (?), 31.3.2012 12:48

Dobry den. Sem z Vysociny, puda nam tu promrzne mnohokrat a snehu letos take mnoho nenapadlo. Jsem toho nazoru, ze cesnek nevymrzl, spis to vidim na tu hobovou chorobu nebo na skudce-houbomilka cesnekova. V jake jste nadmorske vysce? a pestuje se v okoli take cesnek? a stridate misto, kam ho sazite?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 31.3.2012 13:03

já jsem kolem 390 m.n.m.,ale česnek jsme sadili až na jaře, už leze po 14ti dnechyes,...ten česnek, když ho napadne choroba, to vyhubí všechen?My sadíme česnek od nepaměti a nikdy nezmizel na nějakou chorobu či cizopasníka a to nikdy nemoříme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 69.62 (?), 31.3.2012 14:12

Chtěl bych upozornit na to, že rostliny mírného pásma a chladnějších oblastí nevnímají chlad či mráz jako lidé. Tyto rostliny jsou od přírody uzpůsobeny mráz přežít aniž by došlo k poškození jejich buněk.Některé udrží i nadzemní část, jiné přežívají jen v zemi (hlíza, cibuloviny atd.)Česnek patří, tedy ten tzv. "český",k takovýmto rostlinám..On mráz přežije podobně jako ozimy.My lidé bychom zmrzli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika