Cesnak na skorý jarný konzum



host - 110.23 (?) 
7.11.2008 7:41, zobrazeno: 9244x

Dobrý deň

prosím vás o radu aký druh cesnaku mám vysadiť, keď ho chcem konzumovať na jar ešte za mladi, keď ešte nemá strúčiky? Alebo stačí kúpiť nejaký cesnak na trhu a ten teraz zasadiť. Ďakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 57.71 (?), 20.11.2008 19:09

Nám se jednou stalo, že jsme zapomněli sklidit česnek ze zahrady - tedy spíš byl problém stěhování atd... takže další rok na jaře se ještě ve sněhu objevily česnekové "lístky", na které jsme chodili, trhali a konzumovali. Ale to není žádná odborná rada...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.11.2008 19:54

Většinou se sází česnek na podzim - je odolnější proti houbovým chorobám. Ten by se hodil pro vaší konzumaci, ale nevím, zda ještě seženete sadbový česnek. Zasadit by se ještě dal.  Pokud chcete jarní česnek, zasaďte ho brzy zjara, ihned jak trochu rozmrzne půda. Jarní česnek má lepší skladovatelnost a sklízí se v srpnu, někdy už i v červenci. Jarní česnek se dá vysazovat až do května, pak ale dozrává později.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.214 (?), 23.11.2008 8:19

Opravdu stačí koupit cokoliv, ale vzhledem k tomu, že česnek má vegetační dobu cca 265 dnů a chcete konzumovat nedělené části doporučil bych Vám zasadit česnek na podzim cca začátek září aby začal brzy na jaře růst a s   tím, že na podzim ještě zakoření. Podobně pak sázet i na jaře aby později docházelo k dělení. Co se týče druhu asi unikát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 29.11.2008 22:27

Pravděpodobně byste chtěl konzumovat čerstvou česnekovou nať brzy na jaře. Zkuste zasít Pažitku čínskou či česnekopažitku. Semena se dostanou na našem trhu. Pěstuje se jako pažitka, nať se se seřezává k přímému konzumu a má chuť česneku. Zdravím! Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 232.200 (?), 27.6.2010 9:33

Také jsem loni zapoměla v záhoně sklidit hlavičku česneku. Podívejte se co mi z ní vyrostlo.  Na fotce to není tak dokonale vidět, ale hlaviček v chumlu je sedm. Včera jsem ten chumel předčasně sklidila do kuchyně, protože česneky ze zapomenuté hlavičky byly přece jen oproti rostlinám ze samostatně na podzim zasazených stroužků podstatně menší. Chutnal už výborně.

Hlavička loni zapomenutého česneku 1
Hlavička loni zapomenutého česneku 1
Hlavička loni zapomenutého česneku 2
Hlavička loni zapomenutého česneku 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika