Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Takže teď k tomu, u kterých typů česneku se předpokládá největší šance na úspěch s tvorbou semen.

Skupina Purple striped - česneky podobné Slavinu: Víc než 10 stroužků, intenzivní purpurové pruhování suknice, stovky pacibulek, stroužky ve tvaru půlměsíce s protáhlou špičkou

Skupina Marbled purple striped - česneky podobné Havranu - menší počet stroužků (cca 6), purpurové mramorování suknice, menší počet pacibulek (do stovky). Tyto česneky mají mít nejsilnější květní stvol a ve stadiu poupěte mají u začátku květu purpurový pruh.

Štěstí je, že zrovna podobných česneků jsou všude plné zahrady.

Moje zkušenost je, že téměř všechny česneky, u kterých jsem to loni zkoušel, vypadaly opylené a začal tam vývoj plodů, který mi ale nedoběhl do konce.

Taky je zmiňována určitá problematičnost skupiny "Rocambole" - to jsou ty, co mají násobně zakroucené květní stvoly a málo velikých pacibulek.

Nicméně zkusit se dá vše a šance tady jistě je.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika