usychání konců větví u merunky



host - 26.35 (?)
7.9.2009 18:33

Já mam merunky v jilovite půde a dole je ta červenice jilu a kamení a nikdy jsem merunku nepostříkal žadným postřikem a pohnojil jsem ji když jsem sazel stromek tak do jamy jsem dal kravský hnuj jinak ničim jsem nehnojil.A plodila celych 23 roku a druhou mam 15 roků a plodí taky bezvadně.Odruda Velkopavlovicka a Karola.Ted chci zkusit Bergeron a Krásku.Tak uvidím.Neznate někdo tu Krasku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 176.18 (?), 29.4.2009 23:36

p.s. zapomněla jsem dodat, že postižené větvičky je třeba co nejrychleji odstranit, jinak se houba dostane vodivými pletivy dál...           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 1.5.2009 0:33

Čímkoliv stříkat meruňku proti moniliovému úžehu dnes už je zcela zbytečné. Pokud se objeví plodonoš, nebo celá větvička se skleslými listy, okamžitě odříznout a řez důsledně ihned zatřít balzámem s přídavkem fungicidu. Připomeňme si podstatu vzniku moniliového úžehu či spály. Způsobuje ji mikroskopická houba, přezimující na stromech, větvičkách, plodech i spadaných listech. V době kvetení za chladného a vlhkého počasí houba prorůstá prostřednictvím blizny do květů, které ničí a pokračuje do loňských větviček a když je neodstraníme včas, dostává se i do starších větví. Přípravky Rovral, Horizon, Sporgon či Baycor se stříká do květů. Včelám neškodí. Stajným způsobem jsou poškozovány i višně i když tam to tolik nepozorujeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.244 (?), 12.5.2009 16:54

Problém s usycháním větví či celého stromu po odkvětu a nasazení listů postihuje i moje meruňky. Zejména ty, které byly chráněné proti větru. Stáří 6 - 20 let.Nepostihl meruňky v otevřeném terénu, stáří do 5 let.Postižené stromy byly zasazeny v propustné zemině, nenapadené v těžké řepařské jedničce.Nadmořská výška 200m na nymbursku.Všechny stromy chemicky ošetřuji přípravkem Horizon proti monilioze.Největší postih jsem zaznamenal začátkem května roku 2009.Uvítal bych názor odborníka.Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 16.5.2009 23:09

Na moniliovou spálu, či úžeh nemá vliv půda, ani větrná poloha, ani stáří stromu. Hlavně vlhko a zima v době květu. Právě, že popisujete příznaky objevující se po odvětu, na úžeh vypadá. Epoplexie se může dostavit kdykoliv v době vegetace. Přečtěte si vysvětlení v předchozí odpovědi nad vaším dotazem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?), 16.5.2009 23:23

Jsou nějaké odrůdy meruněk odolné vůči moniliové spále? Na naší zahradě to taky meruňky odnesly... dnes zbyl už jen pařez (ne že by byla monilie tak agresivní, ale k pokácení mne dohnalo to, že většina stromu byla již od vrchu proschlá - včas jsme nestříhali a nestříkali). Nyní diskutujeme, zda má vůbec význam zkoušet meruňku znovu sázet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.35 (?), 7.9.2009 18:33

Já mam merunky v jilovite půde a dole je ta červenice jilu a kamení a nikdy jsem merunku nepostříkal žadným postřikem a pohnojil jsem ji když jsem sazel stromek tak do jamy jsem dal kravský hnuj jinak ničim jsem nehnojil.A plodila celych 23 roku a druhou mam 15 roků a plodí taky bezvadně.Odruda Velkopavlovicka a Karola.Ted chci zkusit Bergeron a Krásku.Tak uvidím.Neznate někdo tu Krasku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 7.9.2009 21:34

Kráska mi letos zrála dost pozdě - až v 2. polovině srpna. Chutné plody, trochu dočervena, padaly málo, ale praskaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika