Schnoucí lísky



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?) 
26.7.2017 12:58, zobrazeno: 1799x

Zasadil jsem na jaře 5 malých lísek, všechny vyrašily, měly listy. Ale po nějaké době začaly listy usychat a v tuto dobu už má všech 5 všechny listy suché. Přitom chodím pravidelně zalívat nově vysazené stromky, vezmu při tom vždy i lísky, a když rýpnu hlouběji do země, není suchá. V okolí rostou plané lísky bez problémů. Uschnul mi v těchto místech jeden z jedlých kaštanů (sazený z kontejneru), ostatní se mají dobře. 2 z ořešáků živoří, sotva vyrašily malé lístky, ale dál nic, nezvětšily se ani nepokračovaly ve větší výhony, prostě zůstaly malé, tak 2cm. Dalším 3 ořešákům a mnohým přítomným semenáčkům se vede dobře.

Předpokládám a nezjistil jsem ani známky, že by šlo o nějakou chorobu nebo škůdce, ale že to bude nejspíš způsobeno nadbytkem nebo nedostatkem něčeho v zemi. V těchto místech se vyskytují ostružiny, ale všechny jsem se snažil vyrýpat i s kořeny (přesto stále raší). Mohly by být příčinou ony? Chtěl bych se vyvarovat dalšího neúspěchu, pokud bych chtěl těchto pár stromků na podzim obměnit - čím by to mohlo být způsobeno a jak byste na mém místě postupovali?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika