Ruj vlasatá - vadnoucí a kroutící se listy



host - 214.187 (?)
15.7.2020 19:16

Dobrý den, máme na zahradě dvouletou ruj vlasatou. Letos krásně obrazila, ale tento týden se z ničeho nic začaly kroutit listy a uvadat. Projel jsem fórum, výsledkem je podezření na houbovou chorobu, konkrétně o houby Verticillium. Má někdo prosím stejnou zkušenost a může tedy dle fotografií potvrdit, že se jedná skutečně o tuto chorobu? Případně jestli pomůže nějaký postřik či je potřeba co nejdříve ostříhat zasazené větve (což by znamenalo většinu celého keře). Předem děkuji za odpovědi. 


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 214.187 (?), 15.7.2020 19:16, zobrazeno: 2768x

Dobrý den, máme na zahradě dvouletou ruj vlasatou. Letos krásně obrazila, ale tento týden se z ničeho nic začaly kroutit listy a uvadat. Projel jsem fórum, výsledkem je podezření na houbovou chorobu, konkrétně o houby Verticillium. Má někdo prosím stejnou zkušenost a může tedy dle fotografií potvrdit, že se jedná skutečně o tuto chorobu? Případně jestli pomůže nějaký postřik či je potřeba co nejdříve ostříhat zasazené větve (což by znamenalo většinu celého keře). Předem děkuji za odpovědi. 


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 214.187 (?), 15.7.2020 19:18

Druhé foto. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.187 (?), 15.7.2020 19:19

Třetí foto. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 15.7.2020 20:29

Kačírek, deště, rostliny, to nejde dohromady. Záchrana? Vykopat s co největším balem, (jestli se vůbec bude dát udělat) pořádnou drenáž a pak doufat, že to takto poroste. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 15.7.2020 23:01

Jen beton, kamení a v tom rostlina? Vypadá to příšerně a tu nebohou rostlinu úplně lituju. Koupím ji od vás a vysvobodím ji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.5 (?), 16.7.2020 7:25

Zkušenost mám, ale co s tím úplně nevím, já to prostě moc neřeším... nechce se mi pořád to stříkat. Mám ruje velké a několik. Postupně větve podcházejí a zase vyraší nové, suché v zimě ořežu. Vypadá to podobně, jestli je to též nevím, ale dost pravděpodobně. Ostříhejte zvadlé za nějakých pár zdravých listů, prostě jak uvidíte, že už je dřevo zdravé a postříkejte to celé něčím na tu houbovou. Ruj obráží dobře, na jaře vyrazí nové větve. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 16.7.2020 7:50

Máte je v kačírku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.5 (?), 16.7.2020 16:38

Ne, nemám, ale nemyslím si, že by to ne ně mělo vliv. Já jsem je měla v textilce a zamučované, to jsem vyházela už před lety pryč, ale vadnou dál. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.127 (?), 16.7.2020 21:20

Mně u té mé občas také zvadne - uschne větev (dokud byla menší, tak častěji), ale po ustřižení uschlého roste v pohodě bujně dál. Mám ji jen normálně v zemi (poměrně písčitá) mezi ostatními keři.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika