Plíseň ve skleníku



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 130.120 (?) 
23.7.2016 21:05, zobrazeno: 4742x

V druhé (zadní) polovině skleníku, a to jen na jedná půlce, se mi začala vyskytovat plíseň. Napadá na různých místech šlahouny melounů, někde i spodní část stonku paprik. Většinou v místech, kde se dotýkají země. Skleník je trvale otevřený, dokonce nad místem, kde k plísni dochází, je samootvírací okno, které je teď přes léto také téměř pořád otevřené, takže bych očekával docela dobré proudění vzduchu.

Je tato plíseň způsobena přílišným vlhkem a nulovým prouděním vzduchu v tom místě, nebo může být jiná příčina? Jak tomu předejít, případně jak proti ní v tuto chvíli bojovat?




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 16.8.2016 21:37

ahoj V tom místě třeba nedochází k proudění. může to být zastíněno tím melounem. Mi se taky objevila podobně vyhlížející plíseň ve skleníku. Byla pod spadlým listem ředkvičky. List jsem vyhodil, poziglal kuprikolem(roztokem) a druhý den zase kuprikolem a samo to zmizelo. Kuprikolem temu, bo sem ho měl po ruce už namíchaný. Prostě jsem to tí zkusil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika