Padání nedozrálých třešní



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?)
15.6.2014 9:56

Nemám to ověřené, ale zdá se mi, že hlavní roli hrají půdní poměry. Vídám na stromech třešní vysázených i poblíž sebe velké rozdíly v tom, kolik donosí plodů. Všechny hojně kvetou, konečná úroda je na některých spíš rozpačitá. Jiné mají plodů dost. Všiml jsem si, že ty úrodnější stromy stojí v místech, kde je půda hlubší, méně vlhká a víc vzduchu v ní. Tedy v místech, kde se lomí svah, případně na mezi nebo tam, kde byl vyrovnán terén navezením většího množství zeminy, atd. Úroda téměř nesouvisí s dodanými živinami a vláhou. Na vině není ani nedostatečné opylení, jak si mnozí myslí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 230.161 (?), 15.6.2014 6:25, zobrazeno: 5338x

Na jaře se na naší třešni objeví tisíce květů, jsou opyleny, vytvoří se zelené třešinky a těším se na úrodu. Než dojde k dozrání, téměř všechny se scvknou a opadají. Na ochutnání zůstane cca 8 kousků. Jsou výborné, ale toto se opakuje již třetím rokem. Může mi někdo poradit, proč se toto děje?Josef Venclík

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 15.6.2014 9:09

Také by mě zajímalo, jak tento "odhazovací princip" přesně funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 15.6.2014 9:56

Nemám to ověřené, ale zdá se mi, že hlavní roli hrají půdní poměry. Vídám na stromech třešní vysázených i poblíž sebe velké rozdíly v tom, kolik donosí plodů. Všechny hojně kvetou, konečná úroda je na některých spíš rozpačitá. Jiné mají plodů dost. Všiml jsem si, že ty úrodnější stromy stojí v místech, kde je půda hlubší, méně vlhká a víc vzduchu v ní. Tedy v místech, kde se lomí svah, případně na mezi nebo tam, kde byl vyrovnán terén navezením většího množství zeminy, atd. Úroda téměř nesouvisí s dodanými živinami a vláhou. Na vině není ani nedostatečné opylení, jak si mnozí myslí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 15.6.2014 17:15

Mám třešeň Kordii na svahovitém pozemku s hlinitopísčitou půdou, kterou ráno můžete poorat a večer sít, s převládajícími sev.větry a spíš s vláhovým deficitem.Našla si ale pro sebe všechno, co potřebuje, kmen i koruna jsou v krajině oproti švestkám stejně starým dominantní.Podnoží je třeš.semenáč.Loni měla "málo",ale i tak toho na sklízení bylo dost.Letost překrásně zakvetla, ale vlivem dešťů nebyla přiměřeně opylena.V důsledku sucha má i menší plody.Pokud nezaprší, před zráním ji ještě zaleji, má to vliv na velikost plodů .  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika