Nemoci paprik



host - 56.218 (?) 
12.6.2009 14:29, zobrazeno: 20650x

Papriky pěstuji již spoustu let a něco takového se nám ještě nestalo. Jako obvykle mladé rostlinky přihnojuji Krystalonem Start. Letos muž koupil Krystalon Květ a plod-výsledek hrůza. Rostlinky začaly podle nás bezdůvodně uvadat, raději do skleníku nechodit. Pátrala jsem po důvodu a ve dvou případech z Vašich příspěvků jsem zjistila, že tento přípravek zřejmě paprikám nevyhovuje, pěstitelé dopadli stejně.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 187.170 (?), 10.7.2010 14:13
Kroutí se mi listy na vrcholku paprik Mšice však nevidím.Co to je?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.12 (?), 10.7.2010 16:08
Kroutí se mi taky ale pokud rostou a jsou pěkně zelené tak to neřeším. Může to být přehnojením. Co se týče Kristalonu tak Startem hnojím přísady a v současné době Plod a květ. Papriky mám venku i ve foliáku a nemají s hnojivem problémy (ty způsobila povodeň a zima), zalívám ke kořenům i celé rostliny. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jaduna1 - (2) - 89.235 (?), 15.8.2010 18:47

Tiež mám problém s paprikami. Najskôr sa stopky listov otočili smerom dolu. Ale listy nie sú zvädnuté ani nežltnú ani neopadávajú. Neskôr sa stopky ešte viac skrútili, takže sú prekrútené aj 2 krát. Ale listy sú pekné a rovné. Problém je, že prestali kvitnúť a nasadzovať nové plody. Teraz akoby sa z toho už dostávali samé, skrútené zostali len spodné stopky a horné - nové sú už v poriadku a nasadzujú kvety. Ak niekto viete v čom je problém napíšte prosím, aby som sa v budúcnosti vyhla prestávke v rodivosti. Mohlo by sa samozrejme stať, že táto choroba ich napadne silnejšie a dopadne to ešte horšie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 139.89 (?), 8.7.2017 10:59
Dobrý deň prajem. V noci zo 6.7.2017 na 7.7.2017, kedy pršalo a ochladilo sa na paprikách objavili také novotvary (foto) Listy z papriky začali náhle vädnúť a začali opadať. Pred týmto termínom vrchné listy mali bledozelenú farbu. Papriku pestujem vonku a doteraz som sa s tým nestretol. Prosím o radu, či je ešte šanca na dozretie už nasadených plodov. Aký prípravok by bolo vhodne použiť? Ďakujem Jozef Košút

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika