lidová rada na plíseň okurkovou



host - 44.120 (?)
15.8.2008 8:37

Tak tuto radu slyšela moje maminka v TV nebo v rádiu a byl to prý postřik.Ale moc tomu nevěřím.Zdravím Jana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 193.227 (?), 9.7.2008 12:56, zobrazeno: 26244x

Dobrý den, četla jsem tuto radu na plíseň okurkovou: smíchat 1 litr vody s 1 litrem mléka, okurky s tím zalít a po 3 dnech zopakovat. Plíseň se prý neobjeví. Máte s tím někdo zkušenost? Poklud ano, nemělo by tam být spíše uvedeno, že se mají rostliny tímto roztokem postříkat? Nedovedu si představit, jak budu zalívat můj dlouhý záhon, to by byla velká spotřeba mléka . Předem děkuji za názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.120 (?), 15.8.2008 8:37

Tak tuto radu slyšela moje maminka v TV nebo v rádiu a byl to prý postřik.Ale moc tomu nevěřím.Zdravím Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 15.8.2008 10:01

Tu sa o tom tiež píše, ale riedenie 1 : 2-3 a postrek

Milujem tieto eko-bio-demagogické rady. Podstatné je, že všetky začínajú formuláciou - na to a to "môžete skúsiť". V podstate skutočne "možete skúsiť" hocičo. Možností je nekonečne veľa. Ak mlieko nezaberie, tak by som pritvrdil na "moč panny", potom "vývar zo žabích očí" a nakoniec "moč obesenca za úplňku". Proti tomu je Ridomil úplný šuviks.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 94.134 (?), 15.8.2008 13:06

Souhlasím s Vámi, pane Jekylle. Moc jste mě pobavil v dnešním uplakaném pošmourném dnu. Rozesmálo mě to úplně nahlas. Co to je "viškus" nebo jak znělo to poslední slovo? Mě vždy ještě napadne, jestli někteří demago-bio-ekologové doma pěstují úplně vše, včetně obilí, chovají zvířata a drůbež na maso?! Docela bych vsadila na to, že ne. Vše se nedá koupit v Bio a taky ne vše jako Bio označené opravdu Bio je. Ale jak vysvětlit, že několik nutných postřiků, které provede malopěstitel je jen střípečkem toho, jak jsou ošetřovány výpěstky, které se dostanou do obchodů-to samé platí o masu. Jen bych Vás ještě malinko doplnila, Možná by ještě také pomohlo při "boji" např. s plísněma adal. "vykuřování", "zaříkávání" a "křepčení" kolem napadených rostlin. Možná by nebyly od věci rovněž nějaké "obětiny"-zapíchnutý beran a tak. Tak jsme to trochu odlehčili... není třeba brát se pořád pouze vážně. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 94.134 (?), 15.8.2008 13:08

Opravuju-co je slovo "šuviks"? Prosím. A není mi konkrétně znám ani Ridmil-asi mám nedostatky ve vzdělání. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 94.134 (?), 15.8.2008 13:10

Ridomil-jsem děsná. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 15.8.2008 14:40

Šuviks, resp. niečo je proti niečomu šuviks, je bežný prešpurácky (Pressburg=Bratislava) výraz, ktorý by sa dal volne preložiť ako že "něco je v porovnání s něčím úplnej hadr".

Viď Švejk: Život lidský, poslušné hlásím, pane obrlajtnant, je tak složitej, že samotnej život člověka je proti tomu hadr. V Bratislave by bol namiesto hadr výraz šuviks.

Okrem toho - a to je aj pre mńa novinka - šuviks má aj celkom konkrétny obsah - viď slovník cizích slov.

Ridomil Gold MZ 68 WP je zase fungicíd, ktorý sa mne osvedčil na rajčata a okurky. Na rozdiel od ridomilu 42,5WP tento neobsahuje meď. Pri postrekoch zeleniny prípravkami s obsahom medi (kuprikol, ridomil 42,5 a pod) som vždy pozoroval dočasné "zabrzdenie" rastu - trvajúce 7-10dní. To oddialilo dozrievanie. Preto prípravky s meďou už nepoužívam. Moje druhé pozorovanie je zase také, že ak držím rajčata a okurky v "super dobrej kondícií" kvalitným listovým hnojivom, tak (skoro) nepotrebujem ani fungicídy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 99.96 (?), 15.8.2008 16:11

Děkuju za vysvětlení obého. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.140 (?), 25.2.2010 14:02
Zdravim, Mr. Jekyll, vyraz "šuviks" pouzival aj moj dedko, vraj to vzniklo, ked mal v minulosti niekto chudobny (=chudý) staru opryskanu obuv iba natretu voskom na topanky, aby zdanlivo vyzerala ako nová, tak sa tomu hovorilo, to je iba " šú-vex " (od americkych slovakov SHOE-WAX = vosk na obuv) a z toho vzniklo udajne slovko šuviks. :o) Ovšem, Váš výklad je pôvabnejší. ___pooh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 235.249 (?), 25.2.2010 16:17

Prodávat něco neBio jako Bio by se jim moc nevyplatilo, kontroluje se to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika