Kuprikol



Stránky: 1,  2,  3   
host - 43.245 (?) 
16.7.2007 12:57, zobrazeno: 89649x

Dobrý den. Dneska jsem postřikoval proti plísni rajčata, brambory a okurky. Vůbec mě nedošlo, že vlastně okurky i rajčata budou za chvíli ke konzumu. Zároveň mě trochu uteklo na nať cibule, ale i kopr. Protože nat´cibule používáme do salátů a manželka chce zavařovat ukurky, jímá mě hrůza. Je možné to vše konzumovat když zeleninu opláchneme vodou? Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 43.27 (?), 16.7.2007 14:27
Okurka OL 3 dny, ostatní 7 dnů. Kuprikol, je velmi špatně smývatelný. Zelenina se musí mechanicky omýt ve vodě. Musíte číst návod, tam jsou i ochranné lhůty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.1 (?), 16.7.2007 21:25
Podle návodu to tak nějak je. Vysvětlí mi někdo, jak je možné, že brambory, které jsou ukryté v zemi, mají OL 7 dní a okurky, které jsou postříkány přímo pouze 3 dny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.27 (?), 6.8.2007 16:39
Ochranné lhůty se průběžně mohou přehodnocovat. Záleží třeba na tom, jakou lhůtu požadoval a dostal výrobce před mnoha lety na konkrétní plodinu a jakou nyní. Jestli nepožádal o změnu, tak brambory mají 7 dní a okurky třeba neměly v indikaci plíseň okurky, protože třeba před 30 lety u nás nebyla a nyní se zjistilo, že stačí 3 dny, ale u brambor holt  zůstalo těch 7 dnů... Jak se látka rozkládá, jak se plodina rychle vyvíjí, kolik jí zkonzumujete za rok - brambory jíte skoro denně a okurky asi ne, jak se kuchyňsky upravuje, jak se dlouho skladuje, jestli se průmyslově zpracovává, zkrmuje... Co dělají rezidua v organismu, v přírodě atd. Je to velmi složité a náročné na výzkum.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 198.249 (?), 6.8.2007 16:45
Ochranná lhůta je stanovena podle zůstatku přípravku. Vzhledem k tomu, že hlízy brambor se s přípravkem nikdy nesetkají je těch 7 dnů pěkná blbost co?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.27 (?), 7.8.2007 15:22
Ani ne, při důsledně provedeném postřiku a při dešti a v lehké, či kamenité půdě postřik stéká po stoncích dolů a i hlízy jsou často jen pod povrchem. Také to může být raná odrůda, kdy se sklízí nezralé hlízy. Jak se to rýmuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.126 (?), 6.8.2015 23:20
Dcera snedla rajcata po postriku Kuprikolem po 3dnech a oznamila mi to az dnes po 4dnech po konzumaci! Nic ji neni, ale je to bebezpecne?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.148 (?), 11.8.2007 10:06
Dobrý den, mám takovou menší radu. Stejně mě tady hnedka někdo osočí, ale to je jedno - už jenom to, že stříkáte rajčata proti plísni Kuprikolem je chyba. Oxychlorid mědi je k rostlinám fytotoxický a o jeho škodlivosti se dá úspěšně polemizovat. Nechápu tu absurditu, že je povolen do ekologického zemědělství. Tato doba naštěstí již končí..
Proti plísni na rajčatech se dají použít všechny přípravky, které jsou registrovány do brambor. Samozřejmě, do rajčat by se měly používat jen registrované. Já stříkám rajčata Casoarem, Serenem a Altimou. Doporučuji používat systémové a ne kontaktní. Kontaktní Altimu použijte na konec postřikového plánu.
Ochranných lhůt se moc nebojte. Klidně konzumujte za dva dny... Dnešní fungicidní přípavky probíhají důkladným testováním a pokud by byly škodlivé, neprošly by procesem registrace. Ovšem u oxychloridu doporučuji dodržet OL. S pozdravem Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.27 (?), 13.8.2007 12:07
No, sloučeniny mědi se používají aspoň sto let (ve vinařství) a za ta léta by se muselo přijít na nějakou závažnou jedovatost pro lidi i rostliny aj. Lidský organismus má systém přenašečů mědi a její vylučování. Měď je totiž celkem běžný prvek v přírodě. Altima, Casoar, Serena nejsou povoleny do rajčat, tudíž se nesmí používat a jestli je prodáváte, tak... lidi sežerou všechno. Je mnoho přípravků s ochrannou lhůtou 3 dny (Ridomil gold, Ortiva atd.). Taky je fakt, že Kuprikol je po postřiku vidět více než ostatní a musí se intenzivněji otírat před prodejem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.148 (?), 14.8.2007 22:23
Máte samozřejmě pravdu, chtěl jsem jen poukázat na Kuprikol jehož opravdu nemám rád. Funguje minimálně a je toxický více než moderní fungicidy. Rajčata neprodávám, ale konzumuji sám. Je nepsané pravidlo, že co lze použít do plísně brambor, lze použít i do rajčat. Samozřejmě, máte pravdu, že lze požít jen přípravky registrované. Na druhou stranu, rajčata nejsou atraktivní, tak se společnostem nevyplatí kupovat si registraci. Vím, že porušuji pravidla hry tím, že stříkám tím, co mi zbyde po postřiku brambor, ale postřik nechci zbytečně vylévat na jedno místo a tím zatěžovat a itak zatěžovanou krajinu... Tak se nezlobte, že jsem Vás tak rozohnil. S pozdravem, Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika