Jahody - plíseň, mráz anebo Květopas?



host - 117.245 (?)
15.5.2017 20:31

u nás to odnesli hlavně třešně tj. jirkov ostatní ovoce v poho největší mráz -1,8 nad zemí ve 2 metrech nula

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 173.17 (?), 15.5.2017 16:18

Asi tento web nezareagoval tak jak by měl. Stačilo jen upozornit, že je třeba jahody zakrýt netkanou textilií. Všechny debaty se vedly jen o tom, jak zatopit a udělat kouř pod stromy, ale o tom co bylo daleko jednodušší udělat pro záchranu alespoň  nějakého ovoce nikdo ani necekl. Já jsem reagoval na upozornění na jiném webu a ještě ten den jsem zakrýval. Jahody mám v pohodě. Meruňky, broskve a ostatní stromy jsem se nesnažil nijak chránit, protože ty navrhované metody jsou často neúčinné a příroda si s nimi jen pohraje.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.245 (?), 15.5.2017 20:31

u nás to odnesli hlavně třešně tj. jirkov ostatní ovoce v poho největší mráz -1,8 nad zemí ve 2 metrech nula

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 16.5.2017 8:08

Psal jsem zde tom, udělal jsem-bílá netka tak, aby se nedotýkala... a mám OK, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
aldyk - (36) - 176.230 (?), 16.5.2017 10:45

Poučení pro příště, nenapadlo mě, že mráz poškodí i schovaná poupata jahod která mají do květu ještě hodně daleko. Takže letos stejně jako loni jsme bez jahod a o těch pár, které tam budou asi nemá smysl bojovat s kosy.

U nás byly sice jen cca -2°C ale zato téměř celou noc. Nejhůř dopadla meruňka, tam není vůbec nic, pak třešně a višně, maximálně dvě hrstě zase pro ptáky. Nechápu ale nektarinky a broskve, mám tři pětileté stromy vedle sebe - Snow Queen - tam něco málo zůstalo, možná tomu pomohlo částečná zabalení do netkané textilie, pozdější nektarinka která zraje cca 3 týdny po Snow Queen ale kvetou současně, druh nevím  - tam není vůbec nic, ale broskvoň která je hned vedle je nabytá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika