Identifikace choroby (škůdce) rybízu



Radek__77 - (3) - 177.76 (?) 
21.4.2018 12:59, zobrazeno: 5869x

Dobrý den, nějaký škůdce nebo choroba mě napadla všechny keře rybízu.
Nevíte prosím někdo co s tím?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.219 (?), 21.4.2018 13:07

To jsou jen mšice... Osobně s tím nedělám nic, nechávám být.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 177.76 (?), 21.4.2018 22:39

Taky bych to neřešil ale bohužel ty keře pokaždé dopadnou tak že to vypadá že ani nepřežijí a to už nemluvím o tom že i když nádherně kvetou úroda není žádná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.219 (?), 21.4.2018 23:28

Tak použijte Mospilan, proniká i listy. Ale je divné, že nemáte úrodu - pokud to nezmrzne v květu, tak bývá rybízu dost. Jedině, že by se jednalo o černý rybíz, ten není samosprašný a k opylení je potřeba mít alespoň dvě odrůdy.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 238.141 (?), 1.5.2018 8:11
Taky jsem s tim nic nedelal, byly jen kratke pokroucene prirustky, rybizy se nedalo seriozne zmlazovat. Vloni jsem zacal strikat a letos radost pohledet jak se vylepsily. Rosta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.170 (?), 3.5.2018 14:27

Většinu škůdců na listech stříkám odvarem z chilli papriček + trochu jaru. Osvědčilo se i na pilatky, které nám jeden rok doslova ožraly všechny listy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 184.133 (?), 21.11.2018 8:48

Většinu škůdců na listech stříkám odvarem z chilli papriček + trochu jaru. Myslím si, že ty papričky tam jsou zbytečné. On hmyzu kapsaicin prakticky nic neříká, ten pálí jen savce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 210.163 (?), 21.11.2018 8:17

Dobrý den, připojuji obrázek poškozených (zkroucených) výhonů stromkového černého rybízu. Úroda byla jen pár kuliček, je to sáním mšic na výhonech nebo to mohou být i roztoči? Velkých zduřelých pupenů jsem si ale nevšiml.

Mám tři odrůdy č.r., takže opylení by mělo být dobré.

Josef

Zkroucené výhony černého rybízu
Zkroucené výhony černého rybízu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 184.133 (?), 21.11.2018 8:44

Pane Josefe: Ony ty mšice berou zejména mladým keřům energii, kterou by jinak věnovaly na diferenciaci květů. Píšete sice, že úroda byla zanedbatelná, ale ne už jak keře kvetly. Jestli nasazení plodů odpovídá hojnosti kvetení, pak hledejte příčinu v hnojení (P, K,Mg, stopové prvky), nebo v postižení nějakou virózou. Jestli kvete a nenasazuje plody, ty jsou jen uprostřed keře, pak může jít o výsadbu v horších podmínkách. V suchém počasí s nízkou vzdušnou vlhkostí klesá i nasazení plodů, výnos, je spíše uprostřed keře s příjemnějším klimatem, než na jeho obvodu. Dříve bylo v charakteristice odrůd psáno, do jakých poloh se hodí. No a jestli máte skotské Beny, nebo jiné odrůdy patřící do vlhčích poloh, pak počítejte s tím, že v horku a suchém vzduchu nebudou tak pěkné jako někde v podhůří ve vlhčích lokalitách jak z pohledu vlhkosti půdy, tak i vzduchu.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika