Co se stalo s fialkami?



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 129.173 (?)
10.3.2018 22:45

Bez záruky, ale dost to vypadá na napedení nějakými roztoči (vlnovník?). Postřikem Sulkou asi nic nezkazíte.

Josef.

Ale třeba někdo ví více a konkrétněji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 9.143 (?), 10.3.2018 21:18, zobrazeno: 5885x

Vypadají takhle - a šíří se to sad. Hanča


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 129.173 (?), 10.3.2018 22:45

Bez záruky, ale dost to vypadá na napedení nějakými roztoči (vlnovník?). Postřikem Sulkou asi nic nezkazíte.

Josef.

Ale třeba někdo ví více a konkrétněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.50 (?), 11.3.2018 1:08
Roztočík jahodníkový (Tarsonemus fragariae). Dosť vážny problém. IH








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.143 (?), 11.3.2018 7:55

Uf, to jsou "radosti". Vypadá to opravdu podobně, ale na Vašich fotkách jsou africké fialky, kdežto na mé fotce je česká Viola odorata. Možná má škůdce víc hostitelů, nebo je to něco ne úplně stejného, ale stejně zákeřného? A když je to roztočík JAHODNÍKOVÝ - hrozí, že se pak dá i do jahod? Postřik bude asi v mém případě složitý - napadeny jsou fialky, které rostou planě v trávníku po celé zahradě, zjara to bývala nádhera...

Pomůže napadené kytky pálit? Nebo existuje nějaká přírodní breberka, která roztočíky požírá? Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 11.3.2018 10:40

...napadené kytky možná jen přismahly únorové mrazy-počkejte tak týden, snad bude vše okcool. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.85 (?), 11.3.2018 11:16
Hanča: Roztočík parazituje na viacerých druhoch rastlín, z tých čo rastú vonku tak aj na našich fialkách (Viola odorata, viď foto 1). Kým pristúpite k nejakým radikálnym opatreniam, treba mať absolútnu istotu že ide o napadnutie týmto škodcom. Vhodné by bolo prezrieť pod lupou listy z ich spodnej strany, prípadne ich dať posúdiť rastlinolekárovi. A čo sa týka jahôd - tak bohužiaľ áno, roztočík jahodový parazituje predovšetkým na jahodách (foto 2), fialky sú len "bokovka". Ale znovu zdôrazňujem - stopercentná diagnóza je vtedy, keď škodcu identifikujete vizuálne. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.143 (?), 11.3.2018 11:23

Pane doktore, děsíte mě, když čtu, jaké ještě další druhy ta brebera napadá sad. Není to bohužel následek mrazů, bylo to už před nimi, škoda veliká, že pan SPCH bohužel nemá pravdu. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 11.3.2018 11:45

Nějaká nová choroba? No to si jsem jistá, že když projdu zahradu najdu ji také. Mám tu všechno, na co rostlinolékař jen pomyslíno Přemýšlela jsem, jak je to možné, když léta to bylo pole ladem. Až jsem přišla k závěru, že se to sem všechno natahalo s kytkama ze zahradnictvísad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.199 (?), 11.3.2018 11:50

Na roztočíka jahodníkového v jahodách se používá Vertimec nebo Sulka (jediný roztoč, na kterého účinkuje), možná by to šlo i na fialky...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.143 (?), 11.3.2018 13:13

Ach jo, to by znamenalo vzít zahradu šmahem -  fialky jsou v trávníku i v záhonech mezi kytkami. A Sulku použít nemůžu - v květnu mi roste v trávě úžasná úroda májovek a sem tam nějaká podtrnka - to by bylo po nich. Mimoto hned vedle jsou dvě neobdělávané zahrady, takže brebery se mají odkud šířit sad. Neexistuje nějaká biologická ochrana? Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika