Žloutnutí listů u palmy Washingtonia Robusta



host - 214.198 (?) 
18.11.2012 20:05, zobrazeno: 16151x

Prosím o radu mám palmu Washingtonia Robusta a žloutnou ji konce listů a má na listech hnědé skvrny.mám ji u okna je 2 m vysoká.Děkuji za radu.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.182 (?), 18.11.2012 20:42

Podle těch drobných skvrnek - nemáte na ní svilušky (jsou časté v suchém vzduchu) - poznají se také podle drobných pavučinek na rostlině?   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.198 (?), 19.11.2012 11:40

Děkuji za odpověd, na listech nic není, nebo nejsou vidět svilušky?Koukala jsem se přes lupu a nic nevím co ještě by to mohlo být.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 19.11.2012 20:16

Dnes jsem si na vaši otázku vzpomněla, když jsem četla Zahrádkáře 11/2012. V poradně rostlinolékaře Ing.Roda je tam téměř shodná fotka a dotaz. Odpověď je následující :

Vámi popsané příznaky na listech palmy jsou s velkou pravděpodobností způsobeny nevhodnými podmínkami pěstování.Jestliže palmy mají v průběhu zimy a jara nedostatek světla, vznikne u nich porucha, která se odborně nazývá aurigo. Proto je třeba v zimním období umístit palmy co nejblíže ke světlu a úměrně k nižší intenzitě světla snížit i teplotu prostředí. Poškozené listy však většinou není třeba odstraňovat, protože příznaky se při dostatku světla ztrácejí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika