Tlustice - vlnatka



Stránky: 1,  2   
host - 141.32 (?) 
11.2.2013 17:48, zobrazeno: 26759x

Dobrý den, už přes 2 měsíce bojuji s vlnatkou na 8 tlusticích, postřikuji Mospilanem podle návodu, asi 1-2x týdně. Pořád to nezabírá, udělala jsem silnější roztok, ale pořád se objevují lesklé šupinky v květináči, hlíně, občas odpadne lesklý ztmavlý lístek, na druhou stranu jejich vrcholky krásně obrůstají novými lístky. Tak nevím, mám vyměnit hlínu, květináče vysavovat, stříkat častěji, silnějším koncentrátem, abych je ale nespálila. Děkuji za radu. Monika


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 141.32 (?), 11.2.2013 17:50

ještě přidávám obrázek jiné tlustice v lepším stavu, krásně naráží nové lístky, monika


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 11.2.2013 18:06

Teď jsem vložila co na vlnatku do diskuze "bílá plíseň"      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 141.32 (?), 12.2.2013 12:45

Dobře, děkuji. Myslíte tedy, že ty odpadlé lístky skutečně dělá vlnatka, žádnou takovou plíseň jako u fotografií ze složky,,bílá plíseň,, na mých rostlinách nemám, asi zatím nemám že? Chápu dobře, že mám rostliny přesadit do nového substrátu, květináče vysavovat nebo co s nimi, a ty kořínky rostlin stačí jen jednou při přeesazování krátce namočit do postřiku Mospilan a více kořínky ošetřovat nemusím? Jak často pak mám ještě postřikovat nadzemní části rostlin? Každý druhý den, jednou týdně? Děkuji za radu. Moc bych chtěla rostliny zachránit. A ještě se zeptám, co způsobuje u tlustic jakoby zkožovatění listů, ztratí svoji pevnost, zcvrknou, je to přelitím nebo naopak suchem? Taky se mi to zkožovatění objevilo u tenur. monika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 12.2.2013 19:12

Na fotkách vlnatka vidět není, ale myslela jsem, že jste ji tam někde našla, ldyž tak zněl dotaz.  Lístky mohou upadávat i větším vlhkem, tlustice snese spíš přeschnutí (jako každý sukulent), než přelití. Pokud by se scvrkaly listy, tak pravděpodobnější je přelití.

Takhle : nepřipadají mi nijak nemocné. Pokud se vám na nich něco nezdá, tak zkuste přesadit do nové zeminy, květináč bych jen omyla horkou vodou. Hlavně zkontrolovat kořeny a po přesazení aspoň 2-3dny nezalévat.

Tlustice je nezmar, spíš ji umoří přílišná péče. Jen zalévání kofolou nesnáší - tak mi ji umořil jeden můj bývalý kolega blush...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.186 (?), 12.2.2013 19:16

Ještě - ty stříbrné šupinky - já to vždycky brala tak, že jak ty lístky narůstají a zvětšují se, že odpadávají šupinky staré pokožky. Ale jestli to tak je skutečně, nevím. Nikdy z toho žádný problém nevzešel, tak jsem to neřešila.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 141.32 (?), 17.2.2013 13:21

Tak opravdu nevím, zda jde o nějakou jinou plíseň. Znovu jsem nafotila (moc dobře to nešlo) po delší době tlustici, která má na vrcholovém lístku jakoby vatu, žádné šedé nebo bílé broučky nebo něco co by lezlo nevidím nikde na rostlině. Lístky dále zcvrknou, ztvrdnou, jakoby zkamení, pořád drží na stonku, jsou pak na nich lesklé šupinky, po nějaké době odpadnou, nebo odpadnou ještě dříve pěkné skoro zdravé. Není to způsobeno průvanem při větrání? Fakt nevím, snažím se odhalit příčinu. Rozhodně pokračuji v postřikování mospilanem a vodou zalévám zlehka 1x týdně.

monika

vlnatka?
vlnatka?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.32 (?), 17.2.2013 13:23

+ foto

vlnatka?
vlnatka?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.32 (?), 17.2.2013 13:24
+ foto
vlnatka?
vlnatka?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.32 (?), 17.2.2013 13:25
omlouvám se, šlo to špatně nafotit, tak vkládám více
vlnatka?
vlnatka?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika