Tlustice choroba listů - asi plíseň?



host - 195.205 (?) 
14.2.2016 14:22, zobrazeno: 30794x

Dobrý den,

posledních několik měsíců se peru u svých dvou tlustic s podivnou chrobou listů. Jenom krátce k tomu, co se s rostlinami předtím dělo. Starala se o ně moje máma, která si bohužel většinu rostlin plete s lekníny, takže vpodstatě plavaly ve vodě. Mně se jich zželelo, tak jsem se jich ujal. Zdály se mi nakažené nějakou plísňovou chorobou, tak jsem je přestříkal fungicidem Teldor 500 SC - nic lepšího jsem neměl, kořeny zalil slabě růžovým roztokem hypermanganu a přesadil do hlíny pro sukulenty. Posledních pár měsíců měly výrazně sníženou zálivku. Světlý povlak na listech stále přetrvával, ale vypadaly, že se jim začalo dařit lépe.

V posledních dnech se mi zdá, že se stav rostlin o něco zhoršil. Možná, že je nějaký člen rodiny tajně zalívá, ale ve vodě rozhodně nestojí, mají jen mokrou hlínu. A i kdyby, neměly by takhle vypadat. Podívejte se na fotky níže.

Co se týče umístění rostlin, rostliny jsou umístěny na parapetu u okna v normální obytné místnosti - lepší místo nemáme - ve sklepě není okno a byly by ve tmě a na chodbě v bytovce přes zimu i mrzne (chcíplo nám tam už pár kytek). U okna mají snad alespoň trochu zimu.

Může mi někdo poradit, co mám s rostlinami dělat? O jakou chorobu se jedná a jak ji léčit?

Děkuji za Vaši odpověď,

Dominik

Choroba listů
Choroba listů
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 195.205 (?), 14.2.2016 14:23

Výrůstky ze stonků - asi vzdušné kořeny


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 195.205 (?), 14.2.2016 14:25

Další fotky - podivné hnědé vykousnutí z listů

Tlustice choroba listů - asi plíseň?
Tlustice choroba listů - asi plíseň?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 195.205 (?), 14.2.2016 14:26

Další fotka - silně nakažený list

Tlustice choroba listů
Tlustice choroba listů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 195.205 (?), 14.2.2016 14:27

Fotka - spodek listů - je červrnohnědá barva normální stav?

Spodek listu
Spodek listu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 195.205 (?), 14.2.2016 14:29

Fotka - umístění rostliny

Umístění rostliny
Umístění rostliny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 240.228 (?), 14.2.2016 23:24

Spíš než plíseň mne napadlo: není posátá od svilušek? Jinak otázka na zalévání, ta zemina se na fotce zdá taková tmavá. Každopádně bych tam přidala větší podíl písku, prostě zemina na kaktusy a sukulenty, není taková,,rašelinová". A zalévat... jednou za 14dní trochu. Poznáte podle toho, že začne trochu svraštět listy. Umístění na okně ja dobré, ale mi připadne, že to máte na severním, nebo východním..je takové tmavé a tlustice vytáhlá. Ovšem všechno může být jen dojem z fotek, ono to klame.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 14.2.2016 23:39

Bože, měla bych jít spát, nejde smazat předešlý příspěvek... tak ho prosím ignorujtewink...až teď jsem si přečetla váš vyčerpávající komentář, kde jste všechno dobře popsal. Takovéto,,ojínění" listů - mi připadne, že na tlustici bývá, nic jí nejspíš není(máma tlustici také měla) Jediný problém té vaší bude, jak jste zmínil - zálivka. Vůbec nesmí mít mokrý substrát! Je přelitá. Uberte a to hodně na zálivce. Zalije se trochu, až je substrát na pohled, ale úplně suchý, nejmíň do dvou centimetrů. Mámina byla velká, silná, pravidelně kvetla, cca metr vysoká i široká a rostla doslova jako bonsaj v malém terakotovém květináči, kde bylo sotva trochu vyprahlé hlíny, horní část kořenů měla vypouklých ven. Ani nevím, jestli ji ještě má, protože už tam nebydlím a neměla ji už moc kde mít... při té velikosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika