Smutnice v pokojových květinách



host - 143.94 (?)
23.2.2013 21:33

mám podobnou zkušenost se smutnicemi, alespoň dvakrát v rozmezí tak tří, čtyř dnů prolít Mospilanem 200 (ředím podle návodu) a opravdu ty potvory zmizí.

Lidka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 180.10 (?), 16.10.2011 7:58

Prosím jak zlikvidovat smutnice u pokojových léčivých bylinách, které nemají rádi přeschnutí půdy, chemii používat nemohu a žluté lepové desky pomáhají jen částečně a parazitické hlístice se na několik rostlin nevyplatí.Potřebuji nějaký biologický roztok, který by je zničil. Děkuji za rady.Sandra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.246 (?), 21.10.2007 7:59
Mně se na ně osvědčil Dursban - je na drátovce a jiné půdní škůdce; jsou to  malé granulky, které se přimíchají do půdy; tam se tvoří při zalévání páry, které všechny tyto červy ničí; takže když přesazuji kytky, pod povrch hlíny tam toho trochu přisypu - pomáhá to.
Wanda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.15 (?), 9.2.2008 21:02

Na smutnice pomuze jedine nalev vytvoreny z vyluhovaneho tabaku z cigaret. Vydrolte tabak z cca 10 cigaret do vody a nechte pul dne louhovat. Pote touto vodou zcela prolijte postizene kvetinace. Zabranite tak mnozeni musek a na ty prezivsi nasadte lepove desky. Vyzkousel jsem snad vse, ale toto je jedina a opravdu ucinna metoda jak se tohoto doterneho skudce zbavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.1 (?), 10.2.2008 7:39
Ahoj. Já mám jedn účinný a velice jednoduchý prostředek. Když se objeví smutnice, dám do sklenice s voudou vylouhovat cigaretu. Tabákovým výluhem pak lehce zaliji a smutnice josu pryč. :-).Monetka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 8.3.2008 16:08

Já jsem měl smutnice taky.Přinesl jsem si domu Plectranthus fruticosus a do týdne byli smutnice a potravinoví moli pryč.Němci mu říkají,,král molů",protože prý stačí 1 rostlina a všechny moli jsou pryč.Píše se,že při doteku rostlina zapáchá,ale já jsem nic nezaregistroval.Roste celkem rychle, má načervenalé listy a někdy modře kvete.Nařízkovat ji dokáže i úplný amatér.V zimě potřebuje teplotu asi 10-15 stupně,jinak absolutně nenáročná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.90 (?), 13.5.2008 21:30

Dobrý den. Zasypala jsem povrch zeminy v květináči pískem. U všech květin v bytě.Květinám to neuškodilo a smutnice i jejich larvy se udusily za pár týdnů. Navždy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 27.96 (?), 20.5.2008 12:40

Aj ja som mala smutnice v zemine a vdaka precitaniu tohto fora mozem hovorit v minulom case . Skutocne perfektne zafungoval vyluh z tabaku. DAKUJEM!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.11 (?), 7.10.2010 10:05

ja mohu doporucit 100% nejucinejsi a nejlevnejsi metodu a to cesnek, staci zasazet do zeminy strouzky cesneku, nejlepe nakrojene - lepe pak "tahnou" a na povrch zeminy polozit jiz zminovanou bramboru, do ktere larvy smutnic at chteji nebo ne, samy nalezou do 5 dnu. Platek brambory pak staci vyhodit nebo vymenit pokud si nejste jisti zlikvidovanim larev. Cesnek je sam o sobe antisepticky a pouziva se ostatne i na cerviky u lidi, napr. roupy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.89 (?), 20.2.2011 10:04

Doporučuji použit na SMUTNICE přípravek MOSPILAN i když výrobcem není určen na hubení mušek, vájíček či larev.

Malé balení Mospilanukk obsahu 1,8g asi za 40Kč jsem zředil se 3litry vody a provedl zálivku.Po týdnu jsem zálisku s touto směsí opakoval.

Květiny bez úhony vydržely a mušky -smutnice zmizely.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.94 (?), 23.2.2013 21:33

mám podobnou zkušenost se smutnicemi, alespoň dvakrát v rozmezí tak tří, čtyř dnů prolít Mospilanem 200 (ředím podle návodu) a opravdu ty potvory zmizí.

Lidka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika