Puklice na aloe vera



Terezka00 - (1) - 144.56 (?) 
31.12.2015 15:20, zobrazeno: 7550x
Dobrý den, před rokem jsem měla na několika květinách puklice. Hodně jsem jich musela vyházet, jen aloe vera mi bylo líto, už je dost velké, tak jsem ho dala na balkón (asi na 5 měsíců, ze začátku ještě mrzlo, ale rostlina přežila, tak jsem si říkala, že tím mrazem brouci zahynuli) a několikrát jsem ji postříkala sprejem proti škůdcům. Teď ale zase začlo být chladněji, takže jsem rostlinu vzala do pokoje v domnění, že už budou brouci mrtví. Jenže se zase rozmnožili a opět mi nakazili několik rostlin. Všechno jsem to nastrkala na balkón, ať si s tím mráz poradí. Pokud rostliny neumrznou, je nějaká šance, že se těch pitomých odolných brouků zbavím nebo mám radši to aloe vera rovnou hodit do popelnice? Už mě ten boj unavuje, takže bych se jí radši zbavila nadobro, ale je to fakt pěkná urostlá kytka a je mi jí líto. Děkuji předem za rady :)
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 31.12.2015 17:01

Sice puklice není brouk, ale Váš nápad léčit rostlinstvo mrazem je-s prominutím-mimo mísu. Opravdu je Vám Vašich kytek líto? Boj vypadá zcela jinak... Teplá sprcha, zubní kartáček, trocha destilátu+žíňka to umí řešit stokrát líp, než Vámi nabízené řešení. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.56 (?), 1.1.2016 13:42
Já vím, že je ten mráz kruté řešení, ale jinam kytky dát nemůžu a když si je nechám v pokoji, tak mi nakazí ty ostatní a můžu vyházet všechny. Navíc na dlouhodobé léčení opravdu nemám čas ani žaludek. A kvůli dvoum kytkám se snad nezboří svět, ne? Tak mi poraďte, jak bych je toho měla zbavit. Zkusit to můžu, ale stejně s největší pravděpodobností skončí v popelnici. Nechci se takhle ke kytkám chovat, ale jsou to přeci jen jenom kytky. Radši jsem sem ani neměla psát, teď se na mě seběhnou milovníci rostlin, protože jsem dala kytku na balkón..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika