Plíseň



micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?)
28.9.2010 22:04

Alenko, ještě k té plísni, pokud se Vám nechce do přesazování vyměňte vrchní část zeminy a vyčkejte, pokud to nepomůže, pak bych přesadila.Co se pokojovek týče, když je to potřeba přesadím i když není ta správná doba a nestalo se mi že bych kvůli tomu o nějakou kytku přišla.Držím palce.Hezký večer, Micuko.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 29.34 (?), 16.2.2009 16:05, zobrazeno: 39779x
Dobrý den tvoří se mi u pokojových rostlin plíseń v květináčích na zemině.Co s tím
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 41.2 (?), 16.2.2009 16:28

Nemůžu vědět, o jakou plíseň se jedná, zda o bílý povlak nebo chlupatý povlak, ale může jít i o přemokřenou půdu z příliš velké zálivky. Já většinou zalévám spodem do misky odstátou vodou, kterou nechávám v plastových lahvích na radiátorech, aby byla teplejší. Nezalévat denně, ale nechat zeminu dobře vyschnout a potom teprve zalít. Voda v misce pod květináčem nemá stát trvale. Výjimkou jsou kapradiny a azalky, které se nesmí nechat vyschnout. Takže asi horní zeminu sebrat a vyhodit, případně dosypat novou zeminou, nechat vyschnout. Pokud je zemina trvale přemokřená a kořínky zahnívají, pak rostlinu přesadit do nové zeminy a poškozené kořeny odstranit. Nevím ale o jakou rostlinu se jedná, takže těžká rada. Také se mi stalo po přesazení do nové zeminy, že mi nahoře začaly růst bílé houby. V zimě kdy je teplota nižší, se musí zalévat jen mírně.  Váš dotaz není konkrétní. Také existují postřiky na plíseň, pokud se jedná o chorobu. Buďte trochu konkrétnější, pak by rada byla. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.2 (?), 22.3.2009 14:11

dobrý den, mám skušenost, že se mi dělala plíseň na půdě i hliněných květináčích, když jsem si koupila substrát na květiny v obchodě. Nejlepší je si zeminu namíchat a nekupovat hotovou. Na tu plíseň mi pomohlo zem prolít rozpuštěnou kyselinu sorbovou, což je potravinářský konzervační prípravek na zavařování zeleniny. koupíte ji normálně v potravinách nebo drogerii.

Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.37 (?), 28.9.2010 19:07

Uřízla jsem kmen draceny a vypadá to, že původní rostlina dál roste. Na povrchu substrátu (původního) se vytvořila plíseň, jako chmáčky vaty. Prosím o radu, co dál? Snažím se málo zalévat, tak jednou za dva, tři týdny a nechávám substrát proschnout. Mám dracenu teď v skoro říjnu přesadit? Vyměnit zeminu? Nebo jen odstranit plíseň? alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 28.9.2010 22:04

Alenko, ještě k té plísni, pokud se Vám nechce do přesazování vyměňte vrchní část zeminy a vyčkejte, pokud to nepomůže, pak bych přesadila.Co se pokojovek týče, když je to potřeba přesadím i když není ta správná doba a nestalo se mi že bych kvůli tomu o nějakou kytku přišla.Držím palce.Hezký večer, Micuko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 114.37 (?), 29.9.2010 10:47

Tak mám dojem, že jsem na to přišla. Plíseň se vytvořila na rostlinách na parapet, když se začalo topit. Mám bohžel přímotopy, které teplo "funí" a tak vlastně nárazově zahřívá i květináče. Vlhkost ze zálivky a teplo. alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 228.2 (?), 10.4.2014 14:02

Dobrý den, pěstuji si tabák v květináči asi 6 dní. Je velký zhruba asi 2 - 3 cm a napadla ho houbovitá plíseň barvy béžové. Prosím o radu. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika