Phaleonopsis - uschl stonek



Stránky: 1,  2,  3   
host - 68.33 (?) 
8.3.2010 23:15, zobrazeno: 43998x

Dostala jsem před měsícem tuto květinku a pomalu uvadaly květy. Zalévala jsem podle návodu na obalu 1x za 5-7 dní lázeň na 15 minut. Nestála ve vodě. Teď jsem zjistila, že jeden ze 2 stonků je úplně suchý (lekla jsem se že jsem ji málo zalévala), ale všude se tady píše že je lepší menší zálivka než přelít, tak co se tedy stalo? Druhý stonek je nahoře naopak takový změklý. Vím že je tu psáno o orchidejích hodně, ale radu na tento dotaz jsem nenašla. děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 230.129 (?), 9.3.2010 6:50

ahoj- vždy záleží, kde květina stojí. pokud je to nad topením, je možná málo zálivky. ale dá se podívat do průhledného květináče. pokud je v něm rosa, je dost vláhy. při přelití a chladu od okna změknou listy... žlutý a suchý výhon se odstřihne... zelený i když odkvetlý se zakrátí nad některým kolínkem. může znovu vykvést.         přeji hodně úspěchů    K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.33 (?), 9.3.2010 22:07

Děkuji za odpověď. Je uprostřed místnosti, obýváku, pokojová teplota. Orosení v květináči nevidím, ale kořeny má zelené, na koncích trochu blednou a jakoby se zcvrkají... Listy jsou v pořádku, stejné jako při nákupu. Jen ten stonek uschl a druhý se netváří o moc lépe...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.1 (?), 10.3.2010 9:00

Je možné, že se jí prostě "nelíbí" umístění, většinou chtějí hodně světla (ale ne přímé slunce), ale.. Také se mi stalo, že jsem si přinesla kvetoucí orchid a během pár týdnů mi květy odešly, nikdy není jisté, jak dlouho to už kvetlo v tom krámě, zastřihněte stonky, jak vám tu radili a vyčkejte, jistě se dočkáte nových, pokud zbytek rostliny prospívá :) jinak zbělení kořenů signalizuje čas nového zalití.. hodně štěstí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.33 (?), 19.3.2010 13:03

Tak jsem ji přenesla na jiné místo, na parapet západního okna, že by se mohla vzpamatovat, ale uschnul i druhý stonek. Je to tedy konec, mám ji vyhodit? Protože listy má úplně v pořádku, pevné, zelené.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Smékalka - (27) - 144.218 (?), 19.3.2010 19:28

Ne, nevyhazujte,ustřihněte suché stonky a ona si časem-možná za měsíc ale i třeba za půl roku-vyžene nový a pokvete zase.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 68.33 (?), 22.3.2010 19:44

Tak to jste mě potěšila.  Přesto si pořád nejsem jistá s tím zaléváním.  Potřebovala bych nějaký zlepšovák, jak poznat, kdy je čas zalít. děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 214.198 (?), 24.3.2010 8:32

jednoduché vodítko je podívat se na vnitřní stěny květináče. Pokud není orosený, je čas zalévat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.169 (?), 5.7.2011 15:09

Mám stejný problém. Krásně mi rozkvetla fialovo hnědá orchidej, ale teď mi během týdne zničeho nic jeden stonek uplně uschnul, má hnědo žlutou barvu a květy na něm uschnuly. Druhý stonek co se teprvě kvést chystá je v pořádku, a třetí co roste z boku taky. Zálevám jednou týdně tak že s hnojivem namočím asi na 20min do teplé vody a pak nechám okapat. Co s tím? Nerad bych o ni přišla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.95 (?), 20.1.2018 14:44
Dobrý den, chtěla bych se zeptat mám orchidej trosku jsem ji zkrátila stonek a ten mi uschnul chtěla bych se zeptat co mám dělat? Děkuji za odpoved

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika