Orchidea Phalaenopsis - vadnoucí listy a květy



sie - (5) - 82.33 (?)
3.6.2011 16:28

Dobrý den,

chtěla bych Vás požádat o radu. Potřech letech mi před měsícem začala rostlinka vadnout, není přemokřená, ale i tak to vypadá že jí odcházejí kořínky. Netušíte někdo čím by to mohlo být?

Díky moc 

phala1
phala1
phala2
phala2
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
sie - (5) - 82.33 (?), 3.6.2011 16:28, zobrazeno: 35903x

Dobrý den,

chtěla bych Vás požádat o radu. Potřech letech mi před měsícem začala rostlinka vadnout, není přemokřená, ale i tak to vypadá že jí odcházejí kořínky. Netušíte někdo čím by to mohlo být?

Díky moc 

phala1
phala1
phala2
phala2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.3 (?), 21.8.2011 8:22

Mě se děje to samé, květina vadne a to jí mám asi 5 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 21.8.2011 21:00

Ta kytka je evidentně bez funkčních kořenů. Vyklepněte ji z květináče, ostraňte všechen substrát, osprchujte vlažnou vodou a podívejte se, zda má někde rostoucí kořen - s kulatou zelenou špičkou. Pokud ano, znovu ji zasaďte do nového substrátu - stačí kůra a molitan půl na půl a opatrně zalévejte. Spíše si myslím, že žádný rostoucí kořen nebude, tak ji položte někam na severní nebo západní okno, jednou denně ji osprchujte a čekejte jestli nové kořeny vyraší. Pokud ano,  zasaďte ji, až budou kořeny 10 cm,  pokud ne, je s ní ámen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.4 (?), 21.2.2012 22:37

Dobrý den, mě se naopak zdá, že orchidej má málo vody. Svrasklé listy a zvadlé květy - podobná věc se mi stala po týdenní nepřítomnosti v zimě, kdy se hodně topilo, po příjezdu z hor byly mé orchideje, umístěné nad topením a před odjezdem rozkvetlé, povadlé a po pořádném prolití se vzpamatovaly a opět narovnaly květy. Kořeny vypadají v pořádku  - viz druhé foto. Hodně úspěchů R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
karolain - (1) - 240.90 (?), 30.5.2012 22:08

Dobrý den, mě uvadly zatím jen některé listy a orchidej kvete bez problémů. Suchá není ani na přímém slunci za oknem. Dá se s ní manipulovat abych zjistila v jakém stavu má kořeny když má čerstvý květ? Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika