Orchidea Phalaenopsis - vadnoucí listy a květy



sie - (5) - 82.33 (?) 
3.6.2011 16:28, zobrazeno: 35933x

Dobrý den,

chtěla bych Vás požádat o radu. Potřech letech mi před měsícem začala rostlinka vadnout, není přemokřená, ale i tak to vypadá že jí odcházejí kořínky. Netušíte někdo čím by to mohlo být?

Díky moc 

phala1
phala1
phala2
phala2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 187.3 (?), 21.8.2011 8:22

Mě se děje to samé, květina vadne a to jí mám asi 5 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 21.8.2011 21:00

Ta kytka je evidentně bez funkčních kořenů. Vyklepněte ji z květináče, ostraňte všechen substrát, osprchujte vlažnou vodou a podívejte se, zda má někde rostoucí kořen - s kulatou zelenou špičkou. Pokud ano, znovu ji zasaďte do nového substrátu - stačí kůra a molitan půl na půl a opatrně zalévejte. Spíše si myslím, že žádný rostoucí kořen nebude, tak ji položte někam na severní nebo západní okno, jednou denně ji osprchujte a čekejte jestli nové kořeny vyraší. Pokud ano,  zasaďte ji, až budou kořeny 10 cm,  pokud ne, je s ní ámen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.4 (?), 21.2.2012 22:37

Dobrý den, mě se naopak zdá, že orchidej má málo vody. Svrasklé listy a zvadlé květy - podobná věc se mi stala po týdenní nepřítomnosti v zimě, kdy se hodně topilo, po příjezdu z hor byly mé orchideje, umístěné nad topením a před odjezdem rozkvetlé, povadlé a po pořádném prolití se vzpamatovaly a opět narovnaly květy. Kořeny vypadají v pořádku  - viz druhé foto. Hodně úspěchů R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
karolain - (1) - 240.90 (?), 30.5.2012 22:08

Dobrý den, mě uvadly zatím jen některé listy a orchidej kvete bez problémů. Suchá není ani na přímém slunci za oknem. Dá se s ní manipulovat abych zjistila v jakém stavu má kořeny když má čerstvý květ? Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika