Mikroskopičtí broučci - to je ale najednou živo



host - 242.254 (?) 
6.7.2012 15:53, zobrazeno: 22555x

Zdravím Vás,

máme doma docela hodně kytek (přítelkyně ujíždí na všem, co kvete, já na všem, co má trny nebo co se dá použít na vaření) a jednou jsme si zakoupili nějakou bylinku se špatným substrátem a to byla chyba... kromě smutnic, které fyzicky likvidujeme už asi půl roku (a včera konečně dorazil mospilan SP20, který s nimi zatočí) jsem si všiml, že v jednom citronovníku lezou zhruba stovky až tisíce!! malých šedo-průhledných broučků. Ti bastardi si na mospilanu udělali karaoke, je jim to úplně jedno, a to jsem použil i 3x silnější roztok, než je psáno v návodu. Problém je totiž v tom, že vůbec nevím, co jsou zač, a od smutnic to asi určitě larvičky nejsou. Foto v příloze, na jedné fotce se mi ten brouček podíval přímo do objektivu - asi budoucí mediální hvězda. Pokud mi nikdo nedokáže poradit, vidím to na úplné omytí v řece a přesazení všeho, co je doma (15-20 ks rostlin všeho druhu). Fotku nechávám úmyslně v takovém rozlišení, jak jsem je nafotil. Prosím, pomoc! Díky, Míra.

Broučci
Broučci
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 242.254 (?), 6.7.2012 18:55

Omlouvám se, zapoměl jsem dodat docela důležitý údaj. Velikost těchto broučků je do max 1mm a s jejich focením jsem si fakt vyhrál, než z toho vzniklo něco koukatelnýho... viz příloha

Broučci
Broučci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.254 (?), 9.7.2012 17:58

Tak údajně by to měly být molice, ale moc se mi to nezdá. Posláno na analýzu do AgroBIO Opava, uvidíme, co oni na to. Mimochodem ten "živý zázrak" byl zcela jistě zakoupen ze substrátu z Obi nebo kdovíodkud. Citronovník jsme přesadili, uvidíme, jestl ise vzpamatuje, prošel "opráním" a venkovní teploty s ním po těch 40 minut docela zamávaly. Růže, které měla přítelkyně vedle, šly do koše rovnou, další dva červené grepy přesazeny. Smutnice už takřka nejsou na denním pořádku, problém jsou ti broučcci. Zatím jsou jistě v jasmínu, nikde jinde se nevyskytují. Kdoví ale, kolik těchle béžových broučků ve skutečnosti putuje po béžovém koberci??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.145 (?), 11.7.2012 23:12

Dobrý den,

taky máme v květináčích tyto broučky, jejichž jméno se nám zatím nepodařilo zjistit. Nejvíc si libují u fikusu. Mospilan ani roztok se savem na ně nezabírá. Nyní jsme vyzkoušeli Vertimec, tak uvidíme.  Kdyby se vám podařilo zjistit o jaké broučky se jedná, budu vděčná za informaci. Díky Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 242.254 (?), 29.12.2012 10:28

Tak po přesazení všech rostlin se broučci definitivně vyskytují už jen u citronovníku, všechny ostatní byliny v domě padly za vlast, nemělo cenu dále bojovat s armádou smutnic a broučků. Citronovník nyní opadává a nahoře se objevila plíseň, takže jsem ho přesunul, přestal zalévat a sebral hlínu z vrchu - včetně velkého množství těch broučků - ale je jich cca 10-20x méně, než před přesazením. Spíše bych řekl, že citronovníku broučci nevadí, vadí ale přítelkyni, což docela chápu. SAVO mě napadlo taky, ale vypadá to, že ti malí broučci snesou snad všechno. Posledně jsme kořeny prali, takže je možné, že je to dozvuk a konečné stádium boje citronovníku o přežití... Čekám na jaro, pak se definitivně pozná, jak to doopravdy je. Z AgroBIO Opava už mi nevolali, poslední zprávu jsem měl takovou, že nikdo neví co to je a poslali to na analýzu na hnojárnu tady v Praze. Zatím to prý vypadá, že je to snad z Afriky... díky, OBI :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.178 (?), 4.3.2014 20:25

Bílé broučky (stovky) jsme měli v zemině Fikusu elastica. Nakonec pomohlo zeminu postříkat Biolitem na lezoucí hmyz. Fikus to přežil, broučci ne. Předchozí pokusy (vývar z cigaret, savo, Mospilan, Vertimec...) byly neúspěšné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 254.7 (?), 6.4.2020 23:37

Dobrý večr, prosím, nevíte, co to bylo za ty miniaturní broučky? zařídili jsme skleník, navrch použili kupovanou hlínu a najednou koukáme hlína se hemží miniaturníma medově zbarvenýma broučkama... není to hnízdečko miniaturních klíšťat? chtěla jsem zasadit sazenice a něco mě šimrá na ruce a najednou jsem jich měla plnou ruku... Co s tím? Nevíte někdo, co je to za brouka? děkuji MK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika