Lopatkovec - hnědnutí květů



host - 48.26 (?) 
23.10.2009 9:11, zobrazeno: 67637x

Dobrý den,

mám dotaz ohledně lopatkovce.Dostala jsem ho asi před třemi týdny od kamarákdy (nově koupený).Květina je moc hezká a má hodně květů, ale bohužel asi před týdnem jí začaly hnědnou květy (né listy),nejdříve zhnědnou a pak uschnou.Začalo to na vykvetlých květech a teď hnědnou už i nové květy co začínají růst.Je vidět že nejdříve zhnědne ten "pestík" co je uvnitř.

Předevčírem jsem jí na radu přesadila protože měla malý květináč s tím že to pomůže, ale dnes už se na ní objevil další hnědnoucí kvítek. Nevím co s tím, dočetla jsem se že to není rostlina náročná na pěstování ale o tomhle problému jsem nic nezjistila.Zalévám tak 1 týdně a květinu mám v obýváku na druhém konci od okna.

Může mi prosím někdo poradit co s tím?

Děkuji Tereza

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 218.146 (?), 25.10.2009 8:58

Mě napadá jediné, příliš mokrý substrát a chlad. To je smrtelná kombinace

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 25.10.2009 22:14

Spathiphyllum není náročné. Chce spíš polostín, stálou teplotu a vlhkost vzduchu. Květy někdy kytkám po přemístění odcházejí, to může být i tím. Ale 1x týdně zálivka je na lopatkovec málo, navíc je pro něj dobré postavit ho na kamínky v podmisce, protože chce i vzdušnou vlhkost - vždyť se některé druhy pěstují i jako akvarijní rostliny. Jelikož jste ho přesazovala, udělala bych to teď následovně : pořádně bych ho zalila, až voda proteče do misky. Po hodině bych misku vylila. Pak bych zalévala, ač začne klopit špičky lístků, abych si byla jistá, že ho nepřeliji. Do misky bych dala kamínky tak, aby květináč stál na nich.Voda, která zůstane mezi kamínky, bude dělat rostlině mikroklima a kořeny přitom nebudou ve vodě. Tímhle způsobem ho pěstuji doma a už je asi 3x tak velký, než byl původně :-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.110 (?), 19.1.2010 11:27

Myslím, alespoň ze své zkušenosti, že to nic neznamená, prostě uschly květy - to se může po manipulaci stát (přenášení, přesazování), zase Vám vykvetou nové. Hlavně nenechávejte substrát vyschnout a roste.

Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.133 (?), 21.3.2012 15:48

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, máme stejný problém a listy nám začali po pár týdnech hnědnot a nevím co s nima, mám je tam nechat nebo odříznout? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.19 (?), 21.3.2012 17:01

určitě listy odstranit -odstřihnout

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 48.138 (?), 13.4.2013 11:53

Suhlasím s pořádným prolitím vodou, která se z misky po hodině (já i méně) vylije.Lopat.opravdu nemá rád přelití, přímé slunce a suchý vzduch. Se zalíváním nemám problém.Když rostlina začne svěšovat listy, zaliji. Někdy stačí jen mírně, orosit listy a vzchopí se. Rozhodně je lépe méně vody než stálá mokrost. Je známo, že rostliny s měkkými listy jsou citlivé na ztrátu vody, ale po zalití se zase zberchají. Rostliny s tuhým listem vydrží bez vody dále, ale návrat do původního stavu je někdy nemožný (rozmarýn). Lída2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 221.78 (?), 19.7.2017 13:23

Dle vlastní zkušenosti se mi osvědčilo používání samozavlažovacího květináče s téměř trvalou dostupností vody. On vydrží sušší období (dovolená), ale pak méně kvete a hlavně mu začnou hnědnout špičky listů. Rostlina je umístěná cca 3 metry od okna panelového bytu. Přesazuji když si vzpomenu v cyklu 1x 3-5 let :-)  (chtělo by to častěji), přihnojuji když si vzpomenu  (cca 4x do roka). Z uvedeného je zřejmé, že podmínky má trochu partyzánské (jiné kytky než odolné už doma nemám :-)),  ale zásadní na vzhled lopatkovce je podle mého názoru především dostupnost vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika