kávovník



Stránky: 1,  2,  3,  4   
goldenka21 - (16) - 52.72 (?) 
21.12.2008 14:30, zobrazeno: 107772x

moc prosím o radu mám doma 2 kávovníky a oba dva začínají opadávat.rostou jim nové listy ale jsou takové flekaté a nakonec zhnědnou jako když uschnou a je po nich.myslela jsem si že je to hnojivem, zálivkou, nedostatkem světla nebo něčím takovým, ale jsou na stejném místě už víc jak rok a zalívám je jak potřebují a tak si nevím rady.nemáte někdo radu co s něma? nechci o ně přijít.poslední dobou mě ty kytky odchází snad všechny

list kávovníku
list kávovníku
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 21.12.2008 23:29

Tipla bych hodně vlhkosti při nízké teplotě. Jestli se podobně chovají i další kytky, je to pravděpodobné. Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
goldenka21 - (16) - 52.72 (?), 22.12.2008 10:47

myslíte tím jako přelití? kytky nerosím po špatný zkušenosti s plísní na listech.zalívám až sklopí listy mírně.to jsem se kdesi dočetla. možná mají malej květník.zkusím přesadit a podívat se na kořeny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
goldenka21 - (16) - 52.72 (?), 28.12.2008 19:15

tak tím přelitím to není tak teda už nevím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Katie - (7) - 16.78 (?), 28.12.2008 22:47

 Před několika měsíci jsem si koupila kávovník, přesadila jsem ho a zpočátku docela dobře rostl. Někde jsem slyšela, že se nemá zalévat tvrdou vodou, takže zalévám jen vlažnou dešťovkou. Ale v poslední době se mi také tvoří úplně stejné skvrny na listech a vlhkem to určitě nebude, protože ho mám ve vytápěném pokoji (cca 25°C).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 29.12.2008 0:58

Nevím, podmínky vyžaduje  - teplota 20 -25°C, v létě zálivka bohatá, v zimě omezená, rozptýlené světlo, zeminu kyselejší pH5 - 6,5,v létě 1x za 14 dnů hnojit. Nemá rád suchý vzduch a průvan. Mě kdysi "odešel", když ho v zimě přelízl studený vzduch při větrání. Snad někdo poradí líp!   Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.2 (?), 29.12.2008 16:38

j á mohu jen napsat mé zkušenosti s kávovníkem, pokud jsem koupila kávovník v květinářství, dlouho mi nevydržel. V minulém roce jsem koupila v OBI semena kávovníku, rostlina je nyní asi 30 cm vysoká, roste prozatím dobře, má krásné listy, zalévám mírně, opravdu jen tehdy, když má svěšené listy, hnojím jen občas v létě, je u okna. Prozatím je zdravá. Tak si myslím, že buď je koupená rostlina choulostivější a nebo prostě vaše rostlinka chytla nějakou houbovou nemoc, že jste to nezavinila vy špatnou péčí. Já v takovém případě vezmu poškozený list a zajdu k nám do semenářství, paní prodavačka tam má knihu s různými chorobami rostlin s fotografiemi a potom mi poradí, čím rostlinu postříkat. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 134.133 (?), 2.7.2009 18:26
Mně v květinářství řekli, že se má zalívat jen do misky. V létě 2krát týdně a v zimě 1 týdně. Vyžaduje polostín... ještě nevim co je na tom pravdy mám ho teprve den :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 128.32 (?), 29.9.2018 20:36

Dle listu je to trvalé mokro. Doporučuji zalévat ze spodu, tj. do misky, co se do 15 minut nevsaje vylít. Další zálivka až po vyschnutí substrátu a samozřejmě dle teploty okolí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 75.63 (?), 19.4.2009 14:29

mne toto urobil kavovnik, ked na neho siel teply vzduch z kurenia /stal na parapete nad kurenim. Tak som ho prestahovala mimo dosahu tepleho vzduchu a nove listy uz vyrastli pekne, tieto oschnute jasan ze sa nezachranili.

adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika