Kamelie - plíseň?



host - 62.232 (?) 
25.6.2017 9:06, zobrazeno: 4540x

Dobrý den, pořídila jsem si v zahradnictví kamelii japonskou, která byla v květu. Umístila jsem ji dle rady na okno v zimní zahradě, kam nesvítí přímé slunce a proudí zde vzduch (je stále otevřené). Po odkvětu (do té doby nebylo nic patrno) se začal na listech objevovat divný povlak. Je to jenom z vrchní strany, není to lepkavé, jde to omýt - ale zahnědnutí již nezmizí. Tyto listy po čase opadnout. Zalévám převařenou, odstátou vodou, hnojím Kristalonem na rhododendrony. Rostlinu jsem přesadila do nové půdy s tím, že by mohlo jít o škůdce, ale nepomohlo to. Rostlina stále nasazuje na nové listy, které jsou zdravé. Prosím o radu, mám květinku něčím napadnutou? Jak mám postupovat, aby se uzdravila? Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 25.6.2017 20:59

Kamélie by v tuto dobu měla být letněna v polostínu ve venkovním prostředí, kde je kolísavá teplota a vyšší vlhkost. K zálivce pouze dešťovou vodu.

Původně jsem, dle textu, myslel, že se jedná o houbovou chorobu (letos mě na ni odešli dvě rostliny). To se ale zcela zastaví rozvoj rostliny.. Dle obrázku by to ale mohli být svilušky. Pokud je opad listů v malém rozsahu a přirůstají další listy, může jít i o přirozenou obměnu listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.133 (?), 26.6.2017 10:33

Přirozená obměna listů to není. Chce to nějaké opatření, Careo tyčinky, Careo insekticid, hnojivo granulát, Vertimec 1,8. Letnění bez ošetření projevy napadení tlumí, množení škůdců je pomalejší. Jakmile však dáte na podzim kamélii dovnitř, rozjedou se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 62.232 (?), 27.6.2017 8:38

Mohlo by jít o svilušky? Není tam vidět žádná pavučinka, ty bílé tečky se nehýbou, ani tam nevidím nějaký pohyb. Jsou jenom z vrchní strany (i zahnědnutí). Otřela jsem je hubkou a až teď (po týdnu) se objevily znovu některé na listech ve spodní části rostliny.

Bohužel nemám možnost letnění v přirozeném prostředí, mám Kamelii v bytě. Přes zimu je v zimní zahradě, kde se netopí a v létě ji dávám na balkon, kde má plostín. I z tohoto důvodu není možné zalévat dešťovou vodou, protože převařuji, filtruji a nechávám min. 1 den odstát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika