Jak se zbavit malých mušek na pokojových květech?



host 
11.8.2002 10:07, zobrazeno: 41291x
Již delší dobu se marně snažím zbavit malých létajících mušek na pokojových květinách. Koupila jsem substrát pro pokojové rostliny, přesadila je a nastala "pohroma". Mušky vylétají z květin téměř v hejnech. Nikdo v mém okolí se s podobným problémem nesetkal - můžete mi poradit, jak se mušek zbavit a vyvarovat se toho, aby se objevily znovu ?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 13.8.2002 10:54
Jedná se o smutnice. Podrobněji viz odpověď na dotaz č.239

Pavel Rezl
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vít Morava - (7) - 35.179 (?), 5.11.2008 19:16

Zrovna jsem odpověděl na podobný dotaz v tématu Mušky v nové hlíně pro pokojové rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 7.11.2009 6:55

prosím o sdělení v jaké koncentraci prolévat hlínu hypermanganem, aby se zničily larvy smutnic a nedocházelo k popálení kořínku rostlin, nechci používat tvrdou chemii nebot se jedná o pokojové léčivky?. Na dospělé stačí žluté lepové desky. Děkuji Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Imer - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 137.146 (?), 21.1.2012 12:01

Tohle téma je už dosti staré, ale také mne trápí stejný problém. Radu jsem tady zatím žádnou nenašla. Lepové desky nějak nepomáhají a o tom hypermanganu tady nemůžu nic najít. děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 164.188 (?), 22.1.2012 16:06

Mně pomohly lepové desky hodně.Smutnice nezmizely úplně, ale mám doma sem tam nějakou.Před rokem jsem jich měla doma tolik, že se mi stávalo skoro každý den, že jsem nějakou vdechla.Na parapetě mám 8 květináčů a dala jsem ustřižený trojůhelník lep.destičky do tří z nich.Najděte květináče ve kterých budou smutnice na povrchu země a tam dejte destičky.Pokud se podíváte pozorněji, najdete i prázdné obaly od larev.Nalézají rovnou po vylíhnutí na lep.destičky.Už po týdnu byl úbytek znatelný.Destičky tam mám více než rok.Snad vám moje zkušenost pomůže.Bětka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Imer - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 137.146 (?), 22.1.2012 17:22

Děkuji, vyzkouším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 57.182 (?), 22.1.2012 22:56

Dobrý den, já jednoduše mušky postříkám přípravkem proti mouchám a mám pokoj, nesmí se stříkat moc blízko rostlin aby se nespálily.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.2 (?), 23.1.2012 5:34

Na většinu škůdcu na pokojových ristlinách zabere přípravek Fast K, který koupíte v každém dobrém květinářství - pozor na dobu použitelnisti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 201.22 (?), 29.6.2015 21:58

mě poradila mati vyndat kytky z květináče umyt kvetináč v octové vodě?a rostkyny kořeny osprchovat vodou a nechat je přes noc namočene v hypermanganu poměr jsem zkusil asi na dva lytry vody dvě špetky asi tak aby voda byla jemě ružová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika