Fikus Benjamin - konce listu osychaji



host - 54.110 (?) 
5.5.2009 16:48, zobrazeno: 20695x

Dobry den,

mam potiz s Fikusem... konce nekterych listu mi usychaji, ale je to na cele rostline.Pred mesicem jsem ho musela dokonce zredukovat, protoze jedna cast rostliny byla uplne bez zivota-seschla.Prosim poradte mi.

Rostlina je umistena v pokoji v pokrovi mimo prime svetlo a mimo pruvan a ma pomerne stalou teplotu.

S pozdravem Pavlina

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 215.19 (?), 5.5.2009 19:09

chtělo by to fotku, takhle se jen domníváme.

Přiznám se, že mě to ale udivuje, benjamínka já považuju za nezničitelnou kytku, sama mám tři varianty a s tímhle jsem se ještě nestkala.

Stříhání jistě příčinou není. Neměnila jste stanoviště? V podkroví při slunci bývá dost teplo, až nedýchatelno, zvýšila jste úměrně zálivku?

Zkuste listy a rostlinu vyfotit.

Hezký den, Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 29.5.2016 21:12

Velikost květníku - poměr k rostlině - její velikost - věk - výživa - zálivka - moc - málo - sesedlá zemina - plesnivý - zmineralizovaný povrch...? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.81 (?), 4.12.2016 17:12

Dobrý den, mám stejný problém, zasychají mi konce listů do hněda, až uplně uchnou a zkroutí se a opadnou, viz foto. Fikus mám cca 7 let,  přihnojuji jen ve vegatečním období hnojiven na pokojové rostliny Kristalon plod a květ dle návodu, zalívám 2x týdně do misky. Přeszoval jsem jej napasledy vloni, půda kompostová + rašelina cca 5:1. Předtím jsem měl jen rašelinu, to se mi nezdílo. Ještě předtím byla půda spíše těžká písčitá. Plíseň žádná, škudce nepozoruji. Oschlé listy sbírám a lividuji. Spíše to typuji na nedostatek nějakého minerálu.

Dušan

Fikus benjamin
Fikus benjamin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.240 (?), 25.3.2018 17:22
Dobrý den, Mám podobný problém s fíkusem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 13.249 (?), 25.3.2018 20:01

Napadá mě spálené od slunce, nebo moc suchý vzduch. Takže bych zkusila dát z přímého slunce, dál od okna a občas porosit listy.

MO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 5.240 (?), 26.3.2018 17:24
Děkuji vyzkouším... i když.. je vystaven přímému slunci ale pouze v pozdních odpoledních hodinách od čtyř a sdílí stejné místo jako o něco světlejší varianta fikusu a ten nemá jediný vadný listeček... vlhkost v bytě mám mezi 45 a 50 procenty...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 26.3.2018 20:57

Těsný květník s vyšeptanou zeminou, nárazové přelívání, chladný půvan...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika