Dracena marginata - hnědé konce listů



STARS - (2) - 0.41 (?)
1.4.2009 16:11

Mám doma Dracenu Marginatu asi 2 roky, před půl rokem asi mi začali hnědnout konce listů, myslela jsem že třeba kytku moc zalévám, protože někdy stála ve vodě. Tak jsem snížila zálivku, četla jsem, že jí stačí zalévat v zimě 1krát za 14 dní. Zastřihla jsem listy, aby suché konce nebyly, ale zase začínají hnědnout, nevím čím to je.

 

Poradíte jak by se to dalo odstanit, čím to je a jak často se tedy květina zalévá, nejdříve jsem ji měla v pokoji kde po celé šířce je okno, tak na protější straně v rohů na zemi, teď jsem ji raději přesunula na parapet.

Do té doby byla krásná, tak je mi to líto, že má takové listy.

Děkuji moc. Přidám foto.

Dracena marginata - hnědé konce listů
Dracena marginata - hnědé konce listů
Dracena marginata - hnědé konce listů
Dracena marginata - hnědé konce listů
Dracena marginata - hnědé konce listů
Dracena marginata - hnědé konce listů
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
STARS - (2) - 0.41 (?), 1.4.2009 16:11, zobrazeno: 82343x

Mám doma Dracenu Marginatu asi 2 roky, před půl rokem asi mi začali hnědnout konce listů, myslela jsem že třeba kytku moc zalévám, protože někdy stála ve vodě. Tak jsem snížila zálivku, četla jsem, že jí stačí zalévat v zimě 1krát za 14 dní. Zastřihla jsem listy, aby suché konce nebyly, ale zase začínají hnědnout, nevím čím to je.

 

Poradíte jak by se to dalo odstanit, čím to je a jak často se tedy květina zalévá, nejdříve jsem ji měla v pokoji kde po celé šířce je okno, tak na protější straně v rohů na zemi, teď jsem ji raději přesunula na parapet.

Do té doby byla krásná, tak je mi to líto, že má takové listy.

Děkuji moc. Přidám foto.

Dracena marginata - hnědé konce listů
Dracena marginata - hnědé konce listů
Dracena marginata - hnědé konce listů
Dracena marginata - hnědé konce listů
Dracena marginata - hnědé konce listů
Dracena marginata - hnědé konce listů
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.41 (?), 22.5.2009 13:41

Dobrý den, víte někdo čím to může být, taktéž mi schnou konce, květinu občas rosím a zalévám asi jednou týdně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 22.5.2009 14:04

Chce vždy prolít - proschnout - prolít - proschnout... Máme ji v paneláku v rohu vedle okna a tenhle systém jí vyhovuje  :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 229.229 (?), 23.5.2009 10:54

Těmhle hnědým konečkům na kytkách (včetně třeba aloe arborescens) se dá vyhnout každodenním rosením, na mých kytkách to zabírá.

Dracény mam někdy úplně suché, občas mokré, vydrží dost  Ale konstantní mokro jim určitě dobře nedělá.

Jinak když nemá dracény dobré podmínky, začne shazovat celé listy, ne že hnědnou konečky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.56 (?), 17.6.2009 14:33

Dracenu jsme si poridili cca pred pul rokem..klasicka asi 45 cm vysoka rostlinka... zezacatku se ji darilo, potom se nasemu kocourovi k ni podarilo dostat a okousal ji polovinu listu, uz vypadala ze odejde ale jakymsi zazracnym zpusobem se vzpamatovala.Ale ted ji zacaly odpadavat listky zespod a nove nerostou... nevim co s ni mam delat... celou dobu jsem ji nepresazovala... bojim se to risknout... nemate nekdo s necim takovym zkusenost?Iva(Znojmo)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 193.75 (?), 23.6.2009 19:17

Dobrý den, taktéž mám dracenu, problém je že ji mám vysokou 2,5m

dá se zkrátit? obrazí? nebo ji upně zničim

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 169.109 (?), 30.7.2009 22:06

nebojte se ji zkrátit nejdřív jeden výhonek a až obrazí tak výhonek další.  odstřižené výhonky dejte do vody zakoření vám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.5 (?), 15.1.2013 13:06

Ze zkušenosti pěstování několika stejných exemplářů, můžu jen říct, že záleží na jakém místě ji máte, zvykne si na určitý přísun světla a pak docela špatně nese přemístění, přestože je to jinak velice vděčná a nepříliš náročná rostlina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Calta - (10) - 199.107 (?), 19.1.2013 19:51

Dobrý den, Dracena marginata vyžaduje velmi propustnou půdu. Lze ji dokonce pěstovat pouze v jemnějším perlitu. Voda nesmí zůstávat v misce. A jak už zde bylo zmíněno je dobré ji zalévat po 90 % vyschnutí substrátu. Jinak optimální teplota se pohybuje okolo 18 - 23 °C. A lépe snáší mírný polostín než plné slunce, které dokáže listy popálit. A hnědé skvrny na listech u vaší rostliny jsou důsledkem buď dlouhodobého přelívání nebo výkyvy teplot nebo průvanem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika