Bílí škůdci na spodních listech Draceny



Stránky: 1,  2   
evka.bendova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 111.71 (?) 
1.3.2010 13:39, zobrazeno: 99595x

Na spodních listech Draceny se mi objevili bílé flíčky, jsou to takové malé placičky asi 1 mm v průměru, které se dají nehtem snadno odloupnout, mám pocit, že jsou suché... Po odstranění škůdce zůstane na listu bílý flíček bez barvy, jako by tam káplo savo. Dále jsou tam ještě bílé malilinkaté čárky, jako malincí červíci...  Poraďte mi prosím co to je a jak můžu dracenu zachránit? Každý den rosím, může to mít vliv? Snažila jsem se nafotit, ale je to malé, kvalita je bídná. Děkuji, Eva.

Dracena
Dracena
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 255.136 (?), 26.3.2010 14:31

Doporučuji znovu vyfotit, aby na té fotce byli ti škůdci viditelní. Fotka je kvalitní, ale při focení byl fotoaparát zaostřen na vzdálenější předměty. Pokud chcete, aby se automatické zaostření zaostřilo na tu rostlinu, pak by měla být ve středu fotky. Jinak doporučuji manuální zaostřování. Zkusit vyfotit pár fotek a zde pak přidat ty, které se povedou.

Rosení rostlin většinou neškodí, pokud jde o škůdce (v případě plísní je to naopak).

Mezi bílé škůdce patří například červci. Na images.google.com si můžete prohlédnout fotky a porovnat s tím, co máte doma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 26.3.2010 15:21

Vypadá to na červce. Pomůže Mospilan /dá se koupit i v balení, kam se jen nalije voda a je hotovo/. Rostlinu pečlivě postříkejte ze všech stran a taky pokropte půdu v květináči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
evka.bendova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 65.48 (?), 26.5.2010 14:27

Květinu jsem celou mechanicky očistila, ty bílé mršky se objevili znovu. Nejsem si jista, jestli jsou to červci, je jim to nejpodobnější, jen na netu píšou, že dělají vatové chomáčky, nic takového na dračeně nemám... Jsou to opravdu milimetrová kolečka, jakoby suché slupky, nevím jestli to je ten parazit nebo jen jeho obal, schránka či co... a potom ty bílé malilinkaté nitěnky. Vic se nehýbe.Zkusila jsem nafotit znovu.

Bílí škůdci na listech draceny (dračinec)
Bílí škůdci na listech draceny (dračinec)
Bílí škůdci na listech draceny (dračinec)
Bílí škůdci na listech draceny (dračinec)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 141.153 (?), 30.5.2010 19:22

Dobrý den, už jsem také nevěděla jak na tyto "bílé mršky" a tak jsem na ně použila obyčejnou mýdlovou vodu.  Kmínek a všude, kde jsem je objevila, jsem květinu omyla - bez oplachu a od té doby mám klid a doufám, že to tak vydrží.  Veronika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 109.63 (?), 17.9.2010 15:17

Dobrý den, mám přesně ten samý problém, koupila jsem si asi 60cm vysokou dracenu cca před měsícem a nyní jsem na ní našla bílé chomáčky. Jsou pod i na horní straně listů. Listy zasychají a opadávají. Navíc v hlíně začaly růst trsy nafialovělách hub. Prosím, jak se co nejúčinněji škůdce zbavit a co je toto za houby? jsou draceně škodlivé?děkuji

DT

Červci na draceně
Červci na draceně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 146.135 (?), 18.9.2010 19:53

Červci se velmi málo pohybují, bývají pokrytí bílým voskovým výměškem podobný vatě. Stříkáme Applaudem 25 WP. Zkuste rostlinu přesadit do propařené zeminy a zkontrolujte kořeny, zda z příliš bohaté zálivky nezačaly uhnívat. Omezte zálivku, dracena nesnáší přelití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.28 (?), 24.6.2011 15:29

Mám podobné skvrnky na oleandru, dají se setřít, ale znovu se objevují na listech i kmínku. Poradí někdo, co s tím? Každý rok na jaře je ostříhám - nové listy jsou v pořádku a na podzim a hlavně přes zimu v zimní zahradě to chytnou zase a "nakazí" i některé okolostojící rostliny. Děkuji za radu.

Věra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.250 (?), 8.8.2011 16:13

Dobry den prosim pomoll by mi nekdo identifikovat škudce na me draceně a co na ne plati, predem moc dekuji za opoved Jenda.   pesta.honzik@seznam.cz

škudci dracena
škudci dracena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.190 (?), 16.2.2012 11:04

Je to sice starší téma, ale kdyby někdo měl stejný problém a hledal další způsob jak se tohoto neustále se vracejícího škůdce zbavit, tak je sem píši.

Měl jsem stejný problém a škůdce se neustále vracel. Nechtěl jsem používat chemii a tak jsem se pokusil použít stejný zbůsob jako kdysi na mravence u stromku... KAFE. Ano opravdu káva, uvařte třebas prachobyčejné kafe, nejlépe vlastnoručně pomleté a čerstvé, má totiž krásné aroma a podle všeho to těmto škůdcům nesvědčí(a nejenom jim). Možná dracena v průběhu léčby trpěla, ale kdo při léčbě netrpí že? Kávou jsem důkladně opláchnul všechny listy(dracena vzhůru kořeny a pěkně vymáchat...) a i včetně kmínku(předtím velice rychlá horká sprcha a okamžitá ledová pro ochlazení... raději nedoporučuji, na vlastní nebezpečí), no a pak ještě pěkně zalít, protože tito škůdci jsou i krásně zavrtaní v zemině, jak jsem posléze zjistil, navíc jsem do zeminy přidal pěkně SOC(pomletý zbytek z kafe).  Škůdce začal pomalu ale jistě z draceny mizet, ovšem co s onou krupičkou na listech? Pomohlo přemístění ven a žár slunce, dracena se kupodivu krásně zbarvila, okraje listů do červena... a škůdce byl zhruba po 2 měsíčním boji zcela prič a již se znovu neobjevil... Možná mě nekteří budete mít za barbara a likvidátora květin, ale dracena vše přežila bez úhony... Prostě drastický způsob na drasticky decimujícího škůdce(bez chemie).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika