Žluté listy



Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?)
15.8.2020 10:03

"V sezóně" už jsou veškeré zásahy neučinné.Spóry houby začínají klíčit už někdy v průběhu zimy při teplotách 2-4°C.Z ošetřením by se mělo začít už na podzim při opadavání listí měďnatými přípravky.Koncem ziy nebo brzy na jaře když teplota dosáhne alespoň 6°C by se měl provést první postřik mědí.Potom dle vývoje terminálních pupenů by se měly provést 2 postřiky proti kadeřavosti asi 7-10 dnů po odkvětu ještě jeden mixem Talent + Dithane, Signum,Horizon (pro malopěstitelé už je nedostupný).Dobré zkušenosti mám s Lunou experience, ale ta je taky jen pro velkopěstitelé.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
ClonyXXL - (13) - 242.3 (?), 14.8.2020 20:58

Dekuji za reakci. Radu jsem vycetl na wikipedii :-( Asi to tam neni kulturne popsane. Je tedy prosim vubec nejaka sance bojovat proti skvrnitosti "v sezóně"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 15.8.2020 10:03

"V sezóně" už jsou veškeré zásahy neučinné.Spóry houby začínají klíčit už někdy v průběhu zimy při teplotách 2-4°C.Z ošetřením by se mělo začít už na podzim při opadavání listí měďnatými přípravky.Koncem ziy nebo brzy na jaře když teplota dosáhne alespoň 6°C by se měl provést první postřik mědí.Potom dle vývoje terminálních pupenů by se měly provést 2 postřiky proti kadeřavosti asi 7-10 dnů po odkvětu ještě jeden mixem Talent + Dithane, Signum,Horizon (pro malopěstitelé už je nedostupný).Dobré zkušenosti mám s Lunou experience, ale ta je taky jen pro velkopěstitelé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.31 (?), 15.8.2020 10:24

Ošetřovat se musí už preventivně před „obdobím dešťů“. Vhodné postřiky se musí střídat, aby nevznikla rezistence např. Talent a Signum, určitě ne Champion na listy. Ale ve Vašem případě ta skvrnitost není tak hrozná, aby stromky nějak poškodila. Pokud máte v okolí nějakou zanedbanou zahradu, kde se neodklízí spadané listí tak to zvyšuje riziko nákazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ClonyXXL - (13) - 242.3 (?), 16.8.2020 8:41

V puvodnim textu jsem uvedl "na poslednim obrazku", ale pak jsem jeden jeste pridal. Mel jsem tedy na mysli obrazek predposledni, kde listy jsou uz jen na vrcholcich prirustku. Pokud koncem srpna bych mel letosni prirustky zakratit o tretinu - odstranim stromku veskere posledni listy. A to se obavam, ze bych ho tim uplne zabil. Nebo snad ne???

Deste je letos opravdu hodne. Talent tedy asi moc nezabral. Vycetl jsem ze v sezone se da bojovat jen odstranovanim napadenych listu. Ty nejhorsi jsem odstranil ja, dalsi spousta opadla sama. A ted je stromek temer holy :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 15.8.2020 10:57

nedalo mi to a podíval jsem se, co v té wikipedii píšou....ošetření měďnatým fungicidem v období opadu listů. O postřiku mědí na list se tu nepíše. Samozřejmě je předpoklad, že než použijete fungicid, zjistíte si jeho složení. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ClonyXXL - (13) - 242.3 (?), 16.8.2020 8:46

Ano, to bude moje nepozornost pri cteni. Kdyz jsem cetl poprve, vybral jsem postrik "spravny". Podruhe snad taky. A potreti kdyz nic nezabiralo, oci sjely asi nize na "Doporucovane pripravky" - kde uz nejsou zadne terminy. Holt, chybama se clovek uci. Jeste si ji zapamatovat!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika