Vždycky Redhaven



Stránky: 1,  2   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?) 
4.4.2019 13:01, zobrazeno: 9080x

smiley Zdravím. Minulý rok v září jsem se konečně odhodlal k očkování, a na silně vzrůstnou zdravou broskvoň jsem trochu zbytečně komplikovaným způsobem něco naočkoval. Kupodivu skoro všechno úspěšně vyrašilo. A co jsem očkoval? Místo toho, abych zachraňoval skomírající odrůdy, tak nějak podvědomě jsem použil asi to, co považuju za nejlepší a nejcennější, a to sousedův RH a Early RH. No prostě VŽDYCKY REDHAVEN. smiley

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 5.4.2019 18:50

Příroda je mocná čarodějka. Na to, že jsem, nevím proč, nejdříve vyřízl původní očko a pak na jeho místo dal jiné, tak to strom docela všechno "rozdejchal", lépe řečeno "rozchodil". 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 37.43 (?), 10.4.2019 21:29

Na podzim 2017 jsem v zahradnictví Spomyšl zakoupila Early Redhaven. Před týdnem rozkvetla, současně se starými Redhaven, ale květy má odlišné, tak mám pochybnost o odrůdě. V létě připojím i plod, jestli se dočkám. Poznáte ji někdo podle květů? Bydlím v Praze. Naďa

Je to Early Redhaven?
Je to Early Redhaven?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 10.4.2019 22:37

Early Redhaven to určitě není. Redhaven, Early Redhaven, Earliglo, a Michaela mají všechny zvonkovité květy. Růžovitých (miskovitých květů) na Vaší fotce má poměrně dost odrůd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 11.4.2019 13:57

"Haven" řada - květ zvonkovitý. K porovnání květ FM3 - růžovitý (miskovitý). Jedna záměna zamrzí, ale když jich máte v průběhu let třeba dvacet, tak to je horší.

Fairhaven
Fairhaven
Halehaven
Halehaven
Early Redhaven
Early Redhaven
Early Redhaven
Early Redhaven
Michaela
Michaela
Michaela
Michaela
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Sunhaven
Burbank July Elberta
Burbank July Elberta
Earliglo
Earliglo
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Redhaven
Cresthaven
Cresthaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.49 (?), 11.4.2019 14:49

Nevím kdo tady psal že koupil 6 různých odrůd broskvoní a po letech zjistil že má 6 stejných Redhavenů. surprise To je úmyslná sprostota prodejce.

Známý koupil jediný Redhaven a vyšla z toho nektarinka. Záměna se může přihodit, ale co se děje poslední roky je ze stran prodejců a školek silně nezodpovědné, využívají až zneužívají faktu, že zákazník nebude po 3 letech měnit už vzrostlé stromy. Nanejvýš nakoupí příště jinde a že se nebude záměna opakovat je loterie.

Snažím se odrůdy sehnat v zahradnictvích osobně, ale mají jen základní sortiment. Nezbývá než využít E-shopů. Nejvíce odrůd jsem objednal z prodejstromků.cz, tak jsem mezi vyčkávajícími. Snad to nebudou samé Redhavenylaugh MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 11.4.2019 17:43

S prodejemstromků cz. jsem byl zpočátku spokojen, postupem času záměny přišly. O Zoje jsem už psal několikrát. Jedna zásilka - všechno záměny. Spomyšl jsem taky začal využívat a proto z toho nejsem nadšený, že paní Naďa má také to, co nechtěla, co si neobjednala. Asi se tomu nevyhnete nikde, nakonec ani v jinak spolehlivé Strážnici. Ale tady v nedalekém zahradnictví taky nebyli stoprocentní. 

Fairhaven (zvonkovitý květ)
Fairhaven (zvonkovitý květ)
Fairhaven (zvonkovitý květ)
Fairhaven (zvonkovitý květ)
Fairhaven (zvonkovitý květ)
Fairhaven (zvonkovitý květ)
Springcrest (dokvétající růžovitý - miskovitý květ)
Springcrest (dokvétající růžovitý - miskovitý květ)
Springcrest (dokvétající růžovitý - miskovitý květ)
Springcrest (dokvétající růžovitý - miskovitý květ)
Springcrest (dokvétající růžovitý - miskovitý květ)
Springcrest (dokvétající růžovitý - miskovitý květ)
Catherina (růžovitý - miskovitý květ)
Catherina (růžovitý - miskovitý květ)
Jayhaven (zvonkovitý květ)
Jayhaven (zvonkovitý květ)
Jayhaven (zvonkovitý květ)
Jayhaven (zvonkovitý květ)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 37.43 (?), 11.4.2019 19:36

Ještě jsem vyfotila květ v detailu, ale nenacházím podobnost s některou vystavenou fotkou. Možná FM3? Ale kvetla společně s Redhaven. Už pomalu odkvétá. Naďa

Květ neznámé odkvétající broskvoně 11.4.2019
Květ neznámé odkvétající broskvoně 11.4.2019
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 11.4.2019 20:00

Až podle dozrávání plodů. FM3 před globálním oteplováním dozrávala kolem 25,7. V Praze asi dříve. Na ranější odrůdu jde často dobře od pecky. To je v tomto období dozrávání žlutomasých odrůd zcela výjimečné. V těchto horkých letech tam bude větší předstih.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 17.4.2019 7:04

Snažil jsem se porovnat květy na očkách, jestli od sebe rozeznám ten naočkovaný Early RH a RH.. Od pohledu se nepozná nic, i když jsem dával ty zvonkovité květy vedle sebe. Zvlášť, když se v průběhu kvetení mění jejich barva. Většinou ze světle růžové do tmavšího odstínu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika