Vysazené broskvoně nepřežily



alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.103 (?) 
20.5.2017 15:19, zobrazeno: 3205x

Brzy na a jaře, když už bylo teplo jsem vysadil dvě broskvoně standardním způsobem. Ale pak se střídalo se teplo a mráz až -15 st., několikrát po sobě. Stromky v korunce asi zmrzly a uschnuly. Stromky se zdály být při výsadbě dobré. To se mně ještě nikdy nestalo. Dřív jsem stromek zasadil, probíhalo klasické jarní počasí, mírné zvyšování teplot, žádné mrazy, stromky se vždycky chytnuly.Je možné že opakovaným střídáním tepla a mrazu stromek zmrzne?? A když stromek neolistí pak nezakoření a musí asi nutně uschnout celý.

Pokud čtu příspěvky o broskvoních z roku 2016 objevují se tam podobné nářky nad poškozením mrazem, asi dříve v takovém rozsahu nepříliš častým. Asi přichází doba jarně-ledová.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.5.2017 15:54

Myslím, že mráz nebyl pravou příčinou neujmutí stromků.
Broskvoně vysazuji nejdřív v dubnu. Měly by být nepatrně narašené, to je nejlepší důkaz, že neuschly přes zimu. Nenarašený stromek si radši nekoupím. V této době mrazy přijít mohou, ale ne takové, aby stromkům vážně ublížily. Pokud stromku opadají listy, tak - pokud je jinak zdravý - obvykle přežije, když mu tedy neodrolíme všechny pupeny.
    Před měsícem jsem vysadil stromek Springtime, přišlo pár mrazů, které úplně zrušily úrodu meruněk, broskví, částečně i hrušek a třešní. Vysazená broskvoň však roste bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.103 (?), 20.5.2017 16:21

Stromky byly narašené, uvidím jestli se to ještě nezvetí k životu. Také to mohli navíc ožrat hryzci, hladoví po dlouhé zimě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 20.5.2017 16:55

Většinou je příčinou nedostatečné včasné zastřihnutí větviček. Je lepší nechat jen dva pupeny než deset.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.127 (?), 21.5.2017 6:30

Větvičky zatřižené byly. Narašené byly, ale málo. Zdálo se to schopné života. Jeví se mně to tak, že vlivem změn počasí se chová celá zahrada nestandardně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 21.5.2017 7:49

Narašený výhon asi nevydržel -15st. a zmrznul. Ještě je šance, že vyraší nějaký spící pupen nad místem štěpování. Letos mi málem odešla jedna broskvoň roubovaná venku v únoru. Roub byl při postřiku zabalený ve fólii a po odbalení vykvetl. Všechny výhony pak zasáhla monilie. Nevyrašené spodní očko roubu nakonec vyhnalo nový výhon, který přežije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 1.115 (?), 23.5.2017 17:50

Zdá se, že to začéná cosi dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika