Už jen rané broskve



host - 225.187 (?) 
8.7.2018 12:55, zobrazeno: 4690x
Vzhledem k tomu, že už nám (někde) začínají zrát pozdější broskve než -15 (-12) např Favorita Morettina 3, tak zakládám novou diskuzi k zveřejňování zkušeností s broskvemi zrajicich v tomto období - po FM3 do RH :-) diky. __ První broskve v tomto období nám přidal pan z JV Moravy, odrůdu Harnas z Harrow v Kanadě (-5, -10) dle údajů školky ve Strážnici. __ K.z Brna.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.21 (?), 8.7.2018 18:18

já tedy moc nerozumím posledním dvěma řádkům, ale reaguji na titulek, a to zkušeností, že například strupovitost broskvoní před pár lety napadala výhradně pozdní odrůdy, zatímco od loňského roku jsem jí zaznamenal už i na Redhavenu. Na odrůdách zrajících před Redhavenem ale škody prakticky nezpůsobí. Tím pádem ani není nutný u raných broskvoní chemický zásah. Také doba zrání raných odrůd dělá z broskvoní atraktivní ovoce, když třešně už jsou sklizeny, sklizeň nejranějších odrůd slivoní teprve začíná a meruňky jsou, až na výjimky, záležitost jen nejteplejších oblastí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.21 (?), 8.7.2018 18:22

za sebe mohu říci, že na začátku tohoto týdne jsem sklidil slušnou úrodu z čtyřletého Springcrestu a dnes také poměrně slušnou úrodu asi 20kg z 21leté Earliglo. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.136 (?), 9.7.2018 11:00
To já si na své prvni Valtické Early RH budu muset eště rok počkat :-) su zvědavé :-) mám rád takovou tu hořkou 'příchuť'. Přírůstky sou dobré, je vidět, že nejlepší je dostatečně dlouhodobě vyhnojeny pozemek, dvacet let pěstovana rajčata a nastridacku korenovka, cibuloviny a luskoviny a je to tam. Jinde v sadu je to vždy horší. Esli budou příští rok nějaké 'zveřejnětitelne' plody tak ukážu, a můžu porovnat se SH, RH, FH a FM3. __ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.195 (?), 15.7.2018 8:02
Myslel sem p. Waltře, že mezi Springcrestem a Earliglem je vetší časová díra (mezera ve sklizni), tak čtrnáct dní by měla být, alespoň papírově :-) erliglo -12, SC -25. __ Kryštof z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.103 (?), 15.7.2018 8:45

papírově to sedí, rozdíly zrání se u mě smazávají, když Sprigcrest roste volně v zahradě a Earliglo u stěny domu. Navíc je letos u mě všechno dříve, když první část úrody Redhavenu jsem sklízel včera. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 15.7.2018 8:49

přirozeně je také rozdíl v době sklizně podle účelu užití, např. k zavařování je třeba sklízet broskve ještě poměrně tvrdé, tedy o několik dní dříve

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.7.2018 12:24

Earliglo je kvalitní "předredhavenovská" broskev, zráním dobře navazující na Favoritu.

Earliglo
Earliglo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 74.189 (?), 30.7.2019 17:42
Lehce přezrálý Early Redhaven. Vybarvený dosti. A šel přitom dost špatně od stopky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika