Tardibelle



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 213.137 (?) 
22.9.2023 21:18

Guglielmina. MH

Guglielmina
Guglielmina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.9.2023 12:43

Ano, moniliová hniloba si vzala svůj podstatný díl úrody i zde, ale Prolectus s "příchutí cibule" jsem už neaplikoval. Letos byly výborné i plody broskvoně O´Henry. Nejlepší od doby, co ji mám. Za to v létě kupované broskve odrůdy Sweet Henry, to byla jiná písnička. Přitom optimálně veliký, nádherně vybarvený plod na omak jen nepatrně povolil, což je ideální, ale uvnitř moučnatý a bez chuti. Jak vlastně dokážou znehodnotit tak nádherné ovoce, to nechápu.

Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 23.9.2023 13:41

Tu O"henry jsi kupoval ze Spomyšle? To čumím že je pravá. A kdy ti uzrála? jsem to asi přehlédl. Mi je shodili taky obaleči, už měkly začátkem září, pak 2-3 týdny pauza až teď zrání guglielminy... je tedy dost velké okno po O"henry. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.9.2023 17:20

To přesně nevím, buď je ze Spomyšle, nebo Ostrohu. Plody byly zralé už minimálně před 14 dny. Fotky pouze z minulého roku ve vlákně Broskvoň O´Henry, viz.odkaz.

https://www.zahrada.cz/forum/broskvone/broskvon-o-henry-340581/?stranka=6&retezec=Broskvo%F2%20O%B4Henry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 24.9.2023 11:56

Dík za odkaz, tak letos zrála O"henry o trochu dřív.

Trefit na aspoň průměrné dobré ovoce v obchodě, to chce nejdřív ochutnat.cheeky Někdy mají i broskve dobré hlavně ty první várky v červnu / červenec rané, pak další už jde kvalita dolů - podtržené nedozrálé. Přitom pozdní broskve by měly být lepší. Teď měly v marketu velké broskve plné kruhů a částečně zelená slupka nedozrálá - poprvé jsem viděl takto šarkovité broskve. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika