Tardibelle



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
22.9.2020 19:00

Nevím, jestli TARDIBELLE dozraje každý rok, ale již nyní by se plody daly v pohodě otrhat a krásně by došly. Jejich kvalita tedy opravdu překvapuje. Sladké, lahodné. Měl jsem možná nechat stromek povyrůst, ale ten letošní vzorek za to stojí. Podvečerní fotky nejsou moc povedené. 

Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 10.8.2020 20:49, zobrazeno: 9313x

Tardibelle aliaz Tardy Bell vypadá na nějakou pozdní odrůdu, jelikož plody jsou stále malé a zelené. I kdyby to nebyla záměna, tak pan Pavel CZ. má jasno. Tato odrůda se nehodí do našich podmínek z důvodu velmi pozdního dozrávání. sad Tento popis odrůdy je tedy zřejmě mylný. 

Tardibelle

Původ Francie, Maillard. Doba zrání 30 dnů po odrůdě RH. Žlutomasá, velmi atraktivní odrůda broskve. Vysoká pevnost dužniny a výborné chuťové vlastnosti jsou předností této odrůdy. Jeví se jako velmi vhodná odrůda pro vyplnění sklizňového období v první dekádě září.

Tardy Bell
Tardy Bell
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 107.45 (?), 10.8.2020 23:05

pan PavelCZ je skutecne velmi blizko pravde. mam sve pochybnosti o tom ze by Tardibelle ze Spomysle byla prava, ale to jsem tu jiz v minulosti zminil. Prava Tardibelle u nas neni nepestovatelna, ale skutecne dozrava pozde - nikoliv prvni, ale posledni dekada zari, kdy teplo na radne chutove vyzrani uz neni.A to je Pavel CZ z vyrazne lepsi lokality nez jsme mi z Cech. V dobrem roce zmekne, zavoni, ale chut tam uplne nebude. Nicmene na prodlouzeni broskvove sezony a pokud mate dobrou lokalitu a neocekavate kulinarsky majstrstyk, tak se pestovat da. Ale jak jsem zminil - Tardybell ze Spomysle nebude Tardibelle napr.z Battistini. Kazdopadne preji at Vam ta Vase odruda dozraje do co nejlepsi chuti.

Tomas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 27.8.2020 11:12

Po dalších 10 dnech od poslední fotky se plody Tardibelle prakticky nezměnily. Je docela zázrak, že se jedná pravděpodobně o tuto velmi pozdní odrůdu. Mínusem je fakt, že zřejmě nedozraje. Zlatá Elberta nebo O´Henry.

Tardibelle
Tardibelle
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 29.8.2020 16:46

Není to tak docela pravda. Plody jsou sice zelené, ale přece jen se zvětšily.

Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 13.9.2020 9:50

Tardy Bell začíná pozvolna vybarvovat. Vypadá to, že Spomyšl přece jen občas disponuje pravými odrůdami, které jsou uvedeny na visačce stromku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 19.9.2020 19:00

První spadlý plod broskvoně Tardibelle měl sice ještě tuhou dužninu, která však nebyla ani jalová, ani kyselá, takže to prozatím nevypadá špatně.

Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.9.2020 18:53

Utrhl jsem další dva poškozené plody a i u nich se projevila překvapivě výborná broskvová kvalita. 

Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 22.9.2020 19:00

Nevím, jestli TARDIBELLE dozraje každý rok, ale již nyní by se plody daly v pohodě otrhat a krásně by došly. Jejich kvalita tedy opravdu překvapuje. Sladké, lahodné. Měl jsem možná nechat stromek povyrůst, ale ten letošní vzorek za to stojí. Podvečerní fotky nejsou moc povedené. 

Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.9.2020 13:04

Tu Tardibele třeba naočkovat, kdyby vám odešla, další nákup by už pod názvem Tardibele mohl být zase nějaký fake.   MH

Všechny plody jsem před příchodem hnusného počasí už otrhal. Postupně měknou, a co mě hodně překvapuje, že i týden starý zelený plod, který změkl, má kvalitu, kterou nemají takto dozrálé broskve ani v létě. To bych díky dřívějším pesimistickým prognózám od této odrůdy nečekal. Guglemínu ani Fairtime asi neseženete, kdežto tuto sortu ve Spomyšli ano. A máte broskvoň dozrávající koncem září, což se může povést a nemusí, ale kvalita v roce, kdy se to podaří možná překvapí. yes 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 28.9.2020 10:08

Velmi pozdí broskvoně - to mě zajímá. Plody Tardibelle otrhané před několika dny zežloutly, mají jemnou, šťavnatou dužninu a výbornou broskvovou chuť. Tuto odrůdu můžete vyzkoušet sami, nabízí jí zahradnictví Spomyšl, chce to mít jen kousek štěstí. Záměny jsou totiž to, co v zasilatelstvích kraluje. 

Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Tardibelle
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika