Suncrest nebo Envoy



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
12.5.2013 21:24

No hlavně, že v tom máte jasno, pane Wendy. Květ růžovitý, doba zrání odpovídající. Takže je to jako co? Rád se poučím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 12.5.2013 21:24

No hlavně, že v tom máte jasno, pane Wendy. Květ růžovitý, doba zrání odpovídající. Takže je to jako co? Rád se poučím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 12.5.2013 21:48

Suncrest nebo Envoy

Pan Petr z Pardubic.

Nemíním se s Vámi v žádném případě přít, ale sám mám odrůdu Envoy v podmínkách Jižní Moravy- jihojihozápadní mírný svah, a nikdy mi nedojde do Vaší barvy. Máte pravdu, že květ je růžovitého typu a zraje 10 dnů po Redhaven. Podle vybarvení spíš vypadá na Reginu nebo nějaký klon. Očka Envoy mám z výzkumáku. | když to neřeší pravost.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 12.5.2013 22:30

Tak pokud dáte broskvím řádnou dávku slunce, tak dobře zčervenají skoro všechny plody. Zvláště pokud mají celodenní oslunění. To není nic překvapivého nebo nového. S takto dobře vybarvenými plody se určitě každý rok setkává jistě i pan Vlastimil Polehla, který zde představil vzorně zapěstovanou kotlovitou korunu, do které se právě po většinu dne toto slunce může dostávat. U mě toto zůstane jen v říši snů, protože se nikdy nespokojím jen s jednou nebo dvěma odrůdami, takže tolik prostoru stromům dát nemohu. Přesto tyto plody Envoye umístěné ve vrchní části koruny mají tohoto slunce poměrně dost, proto zčervenaly celkem dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 13.5.2013 10:16

Nevím jestli vyfotografovaný(ná) Envoy je opravdu pravá Envoy nebo né, ale na jednom snímku jsou patrné dost viditelné chloupky, což by Regina asi mít neměla-což?Jak už se píše o Regině-patří k odrůdam s velmi omezenou plstnatostí slupky, je možno ji tedy použít na místo na pěstování podstatně náročnějších nektarinek-tolik citace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 13.5.2013 20:04

Suncrest nebo Envoy

Máte asi pravdu, Regina by to být neměla, nicméně mě se vybarvuje jen jako B.J. Elberta, nebo Fairhaven nebo Sunhaven. Takže jsem šel do svých materiálů a mohla by to být výborná odrůda Flamingo. Doba zrání a plstnatost souhhlasí a když ji nenecháte přeplodit, tak má také až velmi velké plody. Tímto ale nechci zpochybnit, že pan Petr má Envoy. Jen mi to nesouhlasí s mojí.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 14.5.2013 9:33

Nejraději bych použil argumentaci pana PP typu končím diskusi na toto téma. Neudělám to, protože horší vybarvování odrůd Sunhaven, Fairhaven snad i B.J. Elberta se skutečně zakládá na pravdě. Jinak se mi zdá, že jste tady střílel nějaká jména odrůd jen tak od boku. Nebo chcete převrátit všechny popisy odrůd na ruby? Psal jsem, že Envoy má růžovitý květ, takže chcete tvrdit, že Flamingo má mít květ také růžovitý? Pokud máte Flamingo, tak má květ zcela jistě zvonkovitý. Takže jaképak Flamingo místo mého Envoye? Flamingo tady mám a těžko mě přesvědčíte, že Flamingo není Flamingo, Envoy není Envoy a odrůda A je odrůda B a odrůda C je odrůda ve skutečnosti nějaká úplně jiná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 14.5.2013 17:54

Suncrest nebo Envoy.

Pane Petře z Pardubic. Omlouvám se Vám za mou chybnou prezenci květu Flaminga. Opravdu má zvonkový květ. Tímto však nechci říci, že by popis Envoy, kterou mám asi ve 20 exemplářích, byl chybný. Opravdu se mi nevybarvuje ani zdaleka jako Vaše na snímcích.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 14.5.2013 23:55

Omlouvat se není za co. Sice je známo, že například Sunhaven a Fairhaven uvnitř koruny špatně vybarvují a můžu to potvrdit, ovšem kdybych je měl na místě těchto vyfocených plodů Envoye, tak by byly jistě vybarvené stejně dobře, jako tyto plody na fotkách. Nevidím v tom problém. Mám tady před sebou brožuru Pěstujeme broskvoně od Zd.Bažanta z roku 2003, kde je fotografie Envoyů stejně vybarvených, jako ty moje a dokonce i se stejným tvarem plodů. Nevím už co na to dál říct. Vůbec si nemyslím, že se v mém případě nejedná o Envoy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 15.2.2015 15:05

Na broskvoň Envoy se názory různí. Protože s jejími chuťovými vlastnostmi má Jirka, stejně jako já, každoroční problémy, zajímaly by názory dalších lidí. Naopak velmi spokojen je s ní pěstitel ze severních Čech. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 15.2.2015 19:10

Problém s Envoy jsem už vyřešil.Po 10.letech jsem ho vloni na jaře vykopal.Stromek rostl zdravě, mrazuodolnost měl na úrovni RH, téměř pravidelně dával velké plody okolo 200g, mdlé chuti, nahradil jsem jej právě Suncrestem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika