Suncrest (dotaz)



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?) 
31.7.2011 9:23, zobrazeno: 40996x

Chtěl jsem se někoho zeptat na Suncrest. Tady v diskuzích psali, že jim např. na jv.Moravě zraje od 10.srpna. Zase a opět budu citovat pana Tomáše Jána, který uváděl, že v okolí Brna začíná zrát až v polovině září, a že jeho dřívější datum zrání je uvedeno chybně, protože to je doba zrání v teplejších oblastech a ne u nás.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 31.7.2011 9:57

Já mám jednu odrůdu o které si myslím že Suncrest je. Dozrává v polovině srpna a v současnosti jsou to víceméně jen zeleným obalené pecky. Na fotkách si všimněte datumů.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?), 31.7.2011 10:40

Zajímavé. Krásně jemná dužnina. Jaké jsou? A zajímalo by mě jaké budou letos. Vypadá to, že budou náročné na teplo. U mě třeba Envoy a Flamingo jsou vybarvené i když tvrdé, Krasava je vybarvena minimálně, Halehaven je pozdnější a tudíš zelený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 31.7.2011 10:52

Jsou výborné s pravidelnou úrodou, zatím však vypadají nevábně. Jak se mi podaří vygulit se z postele tak nafotím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 31.7.2011 15:19

Takže slíbené foto, většina plodů vypadá velmi nevábně. Připadá mi to že snad ty extremní výkyvy počasí...





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 25.10.2012 15:25

Tak mi dneska dorazily broskvoně Springcrest a Suncrest.Akorát mě nepotěšilo, že mi ke dvěma stromečkům nedali taky cedulky.Je to nešvar, které dělají i jiné e-shopy.

Docela jsem zvědav, zda mi tak pozdní odrůda dozraje i v moji středněvyšší poloze.

Zarazila mě skutečnost, že se popis odrůdy někde liší, hlavně doba dozrávání, a to i u jednoho posuzovatele.

M.Richtr, Receptář: dozrávání+23,kadeřavost -střední, nízké teptoty-vysoká, především teplé polohy.

M.Richtr, Velký atlas odrůd: dozrávání-+18,kadeřavost-střední, nízké teploty-střední, na většině plodu tmavě karmínová červeň.

T.Ján, Receptář: dozrávání+35,kadeřavost-střední, jen nejteplejší polohy, více než polovina plodu středně červené líčko.Odrůda je dosti citlivá na napadení obalečem východním.

Prodejstromku:dozrávání-první polovina srpna,do všech poloh.

Původně jsem chtěl Modřinku, ale doba dozrávání se mi kryje s jinou odrudou, tak jsem zvolil pozdnější.U Suncrestu je typickým znakem silně načervenalá dužina kolem pecky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.140 (?), 25.10.2012 19:21

Suncrest považuju za chuťově velmi kvalitní, pěkně červeně vybarvenou, odlučitelnou odrůdu, zrající zhruba 20 dní po RH. Nasázel bych ji znova, kdybych na nínarazil, míval jsem ji z jisté české školky, kdy mi byla prodána jako Sunhaven- tenkrát nebyla v LPO. A to i přesto, že jednou za 3-4 roky plodila málo, jelikož namrzla v květních pupenech. Jinak, pokud zarodila, tak v této době zrání byla velmi dobrá. Zdravotní stav stromů byl horší než RH, rychleji odumíraly větve. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 25.10.2012 20:32

Rok 2005 byl co se týče registrací do LPO velmi povedený.Dostaly se tam mimo jiné Suncrest, Radosť,Modřinka, Regina.Je zajimavé, že zatímco první tři odrůdy lze koupit na trhu, odrůdu Regina nikdo nemnoží, neboť jsem na ní ještě nenarazil.Ptám se proč?Proč ji školkaři nemnoží?Že by licence byla drahá?Podle popisu by to mohla být velmi zajimavá odrůda.Suncrest patří už mezi starší odrůdy, ale byla u nás registrována až nedávno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 28.10.2012 8:57

Suncrest je podle mého názoru ve správných podmínkách nejlepší ze všech odrůd broskvoní. Jak chuťově, tak i vzhledově i z hlediska využitelnosti. Letos se dal sklízet od 10. do 20. srpna. Zralé červivé plody spadly ještě o něco dříve. Jeden zatím neplodící stromek jsem si nechal i na Vysočině (v závětří), ale pro jistotu jsem k němu přiočkoval i dvě méně náročné větve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.48 (?), 29.10.2012 19:36

U nás na Slovensku predáva momentálne stromky odrody Suncrest Plantex Veselé pri Piešťanoch a miestny pestovateľ taktiež z Veselého pri Piešťanoch, pritom každý z nich ju má na inom podpníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika