Střih Nektarinek



host - 123.1 (?)
8.2.2017 20:50

Pane Vysloužil, mám na Vás prosbu jako na odborníka.V práci máme jabloňový sad a dnes za mnou přišla zahradnice že zajíc ohryzal šest asi sedmiletých stromků v délce zhruba 40 cm dokola až na dřevo.Chtěl bych to zachránit přeplátováním ale nevím přesně kdy a jak postupovat.Větve by se snad daly použít už v březnu, ale kůra na pásky by šla sloupnout až půjde míza a to nevím jestli nebude pozdě.Děkuji za odpověď.Vašek L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 157.239 (?), 8.2.2017 10:20

...kdyby jenom voda čistáangry! Právě ty očividné praskliny jsou vstupní bránou pro dřevokazné houby. Jenomže jejich neblahé působení-takové, kterých si pěstitel všimne-a to ještě ne každý-se dostaví se zpožděním. Taky míza, která se neošetřenými-nezalepenými ranami řine, láka ke zdroji obživy hmyzáky-od kůrovců až ke mšicím... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 8.2.2017 10:56

Pane z Chropyně, už jsem tady četl hodně příspěvků, ale to vaše je teda něco. Můžete mi napsat, který druh kůrovce čeká na to, až uříznu větev na broskvoni a napadne ji? A ke mšicím. Až čtvrtá generace mšic jsou létavky, které by se mohly přemístit na místo řezu. Proč by to ale dělala, když v té době jejího života jsou všude možně mladé výhonky, na kterých se jí dobře daří? A ještě něco, řezal jsem opravdu spoustu broskvoní, ale ještě jsem neviděl řinoucí se mízu. Opravdu ne. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 8.2.2017 11:09

Pár důležitých rad od "profíků"












Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.1 (?), 8.2.2017 20:50

Pane Vysloužil, mám na Vás prosbu jako na odborníka.V práci máme jabloňový sad a dnes za mnou přišla zahradnice že zajíc ohryzal šest asi sedmiletých stromků v délce zhruba 40 cm dokola až na dřevo.Chtěl bych to zachránit přeplátováním ale nevím přesně kdy a jak postupovat.Větve by se snad daly použít už v březnu, ale kůra na pásky by šla sloupnout až půjde míza a to nevím jestli nebude pozdě.Děkuji za odpověď.Vašek L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.64 (?), 8.2.2017 21:56

Zdaleka nemám tolik znalostí a zkušeností jako pan doktor Vysloužil, který Vám určitě dá velmi fundované rady. Chci jen uvést svoji zkušenost:: asi 15 až 20 cm ohryzané kůry kolem dokola stromku jabloně jsem vyřešil tak, že jsem na kmínek nanesl asi 2 cm vrstvu jílovité hlíny a čerstvého kravince (asi 1:1), pak obalil obinadlem a snažil se to udržovat vlhké. Stromek jsem tak zachránil. V literatuře se píše o přemostění holého místa "rouby", kterých je více kolem dokola. To jsem ale nezkoušel.

 Buďte tak hodný a časem napište svoje řešení a jak dopadlo. Díky Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 8.2.2017 12:36

Barcelona x Real.       Sparta x Slavia.      Depešáci x Metalisti.     Schwarzenberg x Zeman (za toto to vymažú...).  

Zatierači x nezatierači.

Ži a nechaj žiť.  Rob si podľa seba.           IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.64 (?), 8.2.2017 16:43

Souhlas s předchozím.

 nechci psát moudra,  uvedu jen svoje zkušenosti s nektarinkou:

nutno stříkat více než broskvoň,  víc trpí moniliózou plodů. Když to podcením, tak ten rok zbyde tak 10%  úrody. Stříkám hlavně mědí

prospívá jí důkladné stříhání, kotlovitá koruna, nevhodné letorosty ustřihnu co nejdřív i v průběhu vegetace

rány nezamazávám a stříhám po násadě plodů, abych zároven reguloval jejich počet a polohu

důsledná probírka plodů

v průměru koruny odstranit trávu a udržovat povrch bez porostu okopáváním železnými hráběmi. Poničené kořínky mně nevadí, stejně při přísušku odejdou.  Mulčuji, rozpadlý mulč zapracuji spolu s hnojivem při "okopávání"

V porovnání s klasickou broskvoní mám pocit, že je s nektarinkou víc práce a méně užitku.  Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 65.25 (?), 8.2.2017 16:51

Ať si zájemci o pěstování nektarinek přečtou především poslední větu příspěvku pana Jirky. Je pravdivá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 8.2.2017 19:38

Není to až tak dávno co jsem tady presentoval podobný názor.Takže souhlasím s pány Jirkou a Kamilem, Ferda bude zřejmě proti.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.23 (?), 8.2.2017 20:39
Jirko muzu se Vas zeptat v cem je nektarinka narocnejsi oproti broskoni? Ptam se proto ze mam 2letou Venusku tak abych se pripravil. Diky Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika