Spring Crest



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 88.61 (?) 
27.6.2012 0:06, zobrazeno: 68996x

Máte někdo zkušenosti s touto rannou odrůdou?

Lucas

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 27.6.2012 0:14

Ano, právě se začínají vybarvovat plody, do 10 dnů bude ke konzumaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 171.155 (?), 27.6.2012 23:51

mám ještě dotaz, nevíte, zda je rannější než Favorita Morettini 3?

Díky Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 28.6.2012 8:56

Osobní zkušenost s F.M.3 nemám, ale podle literatury by měla dozrávat 15 dní před Redhaven, zatímco Springcrest 25 dnů před. Takže ano, Springcrest je ranější o 10 dnů. Oba druhy mají shodně miskovitý typ květu, takže v květu vydrží pokles teplot jen do -2°. Místo F. M. pěstuji Earliglo, kt. dozrává 10-11 dnů před Redhaven, ale má zvonkovitý typ květu, takže v době kvetení vydrží pokles teplot do-5°.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 29.6.2012 14:49

V časopise Zahradnictví (5 / 2005) se uvádělo, že Springcrest se nedá doporučit pro pěstování z důvodu náchylnosti květů k zmrzání. Pokud se to nepotvrzuje je to jen dobře. Podobné odrůdy, jako např. Springbelle, které jsem měl letos zamluvené, však údajně vymrzly kompletně, takže nevím, co si o tom myslet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 29.6.2012 22:16

Zřejmě proto není tak rozšířený. Já sám jsem se k Springcrestu dostal omylem školky nebo zahradníka. Po uhynutí Redwinu jsem hledal náhradu, ale mezi žlutomasými odrůdami se zvonkovitými květy. Sháněl jsem Suncrest a zahradník mi ho prodal. Když jsem pak zjistil, že květ má miskovitý, už bylo pozdě něco měnit. Každopádně, máte-li obavu z vymrznutí v květu, volte jedině odrůdy se zvonkovitým typem květu. Je to jistota úrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 30.6.2012 11:29

Obecně platí, že zvonkovité květy jsou odolnější proti mrazu, než miskovité. Vyjímkou je např. Burbank July Elberta, u které jsou zvonkovité květy odolné velmi málo až vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 21.3.2013 12:02

 ...a zatím se sem protlačil upoceně a s vypětím všech sil pouze Springcrest, který už je, jak se píše, ale dávno překonaný.

Tak to ani nevím, že už je Springcrest překonaný.To píšete p.Petře proč, a už jste si ho pořídil?Vždyť nedávno jste se o něho zajímal taky.Můžete mi pane Petře říct kde jste to vyčetl?Na zahradaweb cz se  píše cituji"

´Spring Belle ´
Původ Itálie, mutace odrůdy ´Springcrest´. Žlutomasá odrůda broskvoně, slabé ojínění pokožky. Typ květu růžovitý. Velmi atraktivní vzhled plodu, základní barva žlutá, bordově červené líčko pokrývá téměř 95 % povrchu. Středně pevná dužnina výborné chuti není zcela odlučitelná od pecky. Průměrná hmotnost plodu 140 g. Odrůda zrající v průměru 14 dnů před odrůdou RH, doba od konce kvetení do začátku zralosti je 80 dnů.

Někdy není pravidlem, že rodičovské odrůdy jsou horší, než jejich potomci.Přesvědčil jsem se o tom npř. chválenou Stanley, kde vzniklo více odrůd, které zaostávají npř. Jojo, Valjevka,což jistě potvrdíte.A platí to i jinde.Někdy se hold potomci nevyvedou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 21.3.2013 20:58

Zkusíme Springcrest a uvidíme. Stejně nám ani nic jiného nezbývá. Na trhu je stejně jen on. Springbelle bych bral raději. Ano, se Stanley mě to taky už víckrát napadlo. U Valjevky to ale nemám dostatečně odskoušeno. Nehraje mi třeba opačný názor pana Vinšálka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 21.3.2013 21:44

Takže jste si přece tu upoceně překonanou Springcrest objednal... no sláva... sláva proto, že budete mít výhodu porovnání s časnějším Harbingrem.Já už asi né.Letos už Springbelle neměli, nebo taky vymrzla?Ještě by mě zajímalo pane Petře, kde se píše o překonaném Springcrestu, a kým...

Pak ještě letos vyskočila z lesa jedna Vaše oblíbená časná bělomaska.Pořídil jste si pane Petře Redwin, nebo už šetříte místo pro Fidelii?Pan Walter už pěstování Redwinu ukončil, ale loňské fotky pana HONZY se dostaly až do šumperáčku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika