South Haven



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?)
19.6.2017 22:28

Jirku (FM) asi nepřemluvím ani na Inku, ani na tuto "pravěkou" broskvoň. Ujmutí prostokořeného stromku South Havenu jsem si nakonec "nevymodlil" a tak jsem koupil za "zlodějský" peníz stromek kontejnerovaný. Prostě mě otec všech "havenů" zajímá, zvláště v této době nových neodolných odrůd proti mrazu v květu. Tak snad stromek vydrží.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 27.10.2015 20:43, zobrazeno: 10237x

Jestli jste si všimli, tak Fytos před časem "oprášil" tohoto prastarého otce všech "havenů" - broskvoň SOUTH HAVEN (Vznikla v USA v Michiganu, jako pupenová mutace odrůdy St. John na plantážích A.G. Spencera nedaleko South Haven v roce 1911). Otázka zní: Budete jí někdo zkoušet? Měla by zrát kolem 20. VIII. V tomto období zraje ze starých odrůd například B.J. Elberta nebo Halehaven, které se stále ještě drží na "výsluní", kdežto South Haven již dávno zapadl do stínu zapomnění. Proč jí Fytos opět "vytahuje na slunce", to mně není známo. Ví to snad někdo?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.172 (?), 27.10.2015 21:17

V pomologiích je... a pořád má zvuk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 28.10.2015 0:16

Ano, ve starých pomologiích je, ale řekněte sám, kdyby jste měl volit mezi moderní Jayhaven a "starým dědou", nebo-li značně fousatým a prošedivělým South Haven, které by jste dal přednost? O to ale nejde, spíše mě zajímá názor někoho, kdo jí má, třeba Davida. Ten má totiž ledacos a nebrání se ani starým odrůdám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 30.10.2015 13:14

Tak nikdo nevyzkouší otce všech havenů? Ale oprášil ho přece Fytos, ani to Vás nepřesvědčí? F Y T O S. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 19.6.2017 22:28

Jirku (FM) asi nepřemluvím ani na Inku, ani na tuto "pravěkou" broskvoň. Ujmutí prostokořeného stromku South Havenu jsem si nakonec "nevymodlil" a tak jsem koupil za "zlodějský" peníz stromek kontejnerovaný. Prostě mě otec všech "havenů" zajímá, zvláště v této době nových neodolných odrůd proti mrazu v květu. Tak snad stromek vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 20.6.2017 16:27

Mě už Petře neukecáš vůbec na nic, zůstanu u svých oblíbených "Havenů & companieros",ale tu South Havenku prubnu.cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 20.6.2017 16:50

Mají tady nedaleko poslední dva kontejnerované stromky, takže kdo by měl zájem... Zajímavé jsou i pěstitelské oblasti, kde se uvádí možnost pěstování odrůdy South Haven i ve III. zóně.

I. zóna - do 200 m.n.m. s průměrnou roční teplotou nad 9°C,

II.zóna - do 300 m.n.m. s průměrnou roční teplotou nad 8°C,

III. zóna - kde je pěstování broskvoní již značně riskantní, pouze v mikroklimaticky příhodných tratích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 13.4.2019 15:16

Pořídil si někdo South Haven z Fytosu, když ho tam měli? Můžu jen litovat, že jsem v minulém roce nevyfotil ani květy, ani ten jeden plod z kontejnerovaného stromku. Asi skončil. Jsou tady nedaleko k dispozici skoro za pět stovek jiné dva kontejnerované, ale bude tam nějaký problém, protože ty stromky nevypadají vůbec dobře. Když to srovnám s tím kontejnerovaným Velvetem, který "jede" na všech letorostech po celé jejich délce i na kmínku, tak to je úplně jiná "káva". 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.161 (?), 18.8.2019 9:35

Koupil jsem S. Haven v ovoné školce, naočkoval jsem si ji na broskvomandloň a letos jsem sklízel první plody. Uzralý plod je velmi kořenitý, vláknité konzistence a výborné chuti. Očka se dobře ujímají. Mám i semenáč od této odrůy, který není tak náchylný na kadeřavost, ale plod je menší a má červenou pecku, Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.49 (?), 25.6.2020 22:37

Josef, Brno-v roce 2018 bylo sucho a na broskvoni Red Haven jsem nechal více plodů, které byly velikostí menší. Proto jsem v roce nechal minimum plodů na stromech a to se projevilo na velikosti ovoce a právě zapomenutý plod na odrůdě Souht Haven byl výborné chuti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika