Rozštípnutý kmen



host - 168.29 (?)
17.3.2020 11:57

šance určitě je. Je třeba ale zabránit jakémukoli zatékání vody do rány. Ještě bych broskvoň přihnojil, víc živin podpoří rychlejší zacelení rány. Taky by bylo vhodné kmínek zafixovat oporou, aby se nemohl kmínek při vichřici ohýbat. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 32.7 (?), 17.3.2020 10:50, zobrazeno: 1367x

Zdravím, stalo se mi že jsem zachycením o větev rozšípnul v půlce kmen 6 leté broskvoně v délce 25 cm kmen má průměr 2,5 cm, hned jsem to celé stáhl a omotal pvc páskou, je šance že to sroste?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.29 (?), 17.3.2020 11:57

šance určitě je. Je třeba ale zabránit jakémukoli zatékání vody do rány. Ještě bych broskvoň přihnojil, víc živin podpoří rychlejší zacelení rány. Taky by bylo vhodné kmínek zafixovat oporou, aby se nemohl kmínek při vichřici ohýbat. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.203 (?), 18.3.2020 13:41

ono to zrastie, ale zrast bude len na povrchu - zrastené budú len nové prírastky a potrvá pár rokov kým kmeň zosilnie tak aby sa znovu nezlomil. Ja by som to poistil kovovou eskapáskou, nejakou kovovou sponou alebo natvrdo zošrouboval

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.0 (?), 18.3.2020 18:27

Je to podezřelé. Jediný vstup, navíc s vágní informací, kde je foto, jestli je to fakt, tak jde zřejměo rozvidlení s malým úhlem, které by v budoucnu stejně povolilo. Je to mladý stromek, tak bych slabší část odstranil, štíplou plochu zahladil a ošetřil štěpařským voskem, přiložil bych pruh igelitu a celé zabalil do alobalu a počkal bych, na zavalení rány, což může trvat i několik let, bez ošetření štvoskem dojde k rychlému napadení houbami, které způsobí rozpad dřeva. Pokud si s tím nebude majitel chtít hrát, doporučuji, stromek vyměnit a dbát na rozvidlení s velkým úhlem. Ten stromek by stejně při zaplození rupl pod tíhou ovoce, což by bolelo více, než teď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.131 (?), 18.3.2020 20:53

Foto by bylo k ničemu když jsem to zavázal, jinak k tomu rozštípnutí došlo tak že loni měl stromek hodně plodů a tak jsem nekteré větve uvázal různě provazem, po sklizni jsem provazy neodstranil a teď jsem jel okolo traktorem a zachytil jsem jeden provaz a hned to bylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika