Rozkvétání broskvoní



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?) 
2.4.2015 16:20, zobrazeno: 54313x

Broskvoňové květy jsou těsně před rozbalením. I když je počasí velmi špatné a vypadá to, že jen tak neskončí, viděl bych problém hlavně se špatným opylením květů. Samozřejmě, že ještě nevíme, jaké mrazy uhodí později. Co se týče kadeřavosti, tak bych se jistil ještě jedním postřikem Syllitem právě v těchto dnech, těsně před rozkvětem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 2.4.2015 17:00

Vidím to taky ještě na jeden postřik.Pokropím je Syllitem+Horizonem.Vloni mi monilia probrala i květy broskvoní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 2.4.2015 20:58

Okřídlení méďové dnes při 4st.a krupkové metelici pilně navštěvovali narcisky i první mer. a br. květy, tak se nám snad něco-jako každý rok urodí wink.S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 2.4.2015 21:31

s radostí bych udělal tentokrát výjimku a postříkal podruhé, protože by to stále ještě šlo. Ale počasí mi nepřeje, takže to nejspíš zůstane jako minulá léta jen u toho jednoho umytí Kuprikolem z 21. 3.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 2.4.2015 21:39

Tady létaly tak akorát ty krupky. Broskvoně jsem bral Syllitem minulou sobotu, ale byl prošlý, tak to vezmu ještě jednou novým a zároveň rozkvetlé meruňky Championem. Otázka je, jestli se najde nějaká možnost aplikace a jestli vůbec při tak nízkých teplotách budou "fungovat".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 4.4.2015 19:37

Dnes bylo celkem přijatelně, svítilo sluníčko, teplota kolem 10-ti stupňů, po delší době bezvětří, tak jsem toho využil a stříknul i broskvoně Horizonem+Syllitem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 12.4.2015 21:39

Rozkvétají i broskvoně a včely a čmeláci nevědí kam dříve.

Suncrest
Suncrest
Super Queen
Super Queen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 192.76 (?), 14.4.2015 5:58

Tak jak se zdá, G.Čejka měl pravdu, že Suncrest má miskovitý typ květů. Všude po netu je, že má zvonkovitý květ - je to logické protože ani jeden z rodičů není ze skupiny Haven.

U mne zatím vše před květem, kromě nektarinky a Favority moretinni, obě mají miskovitý květ a již skoro kvetou. Syllitem jsem pře týdnem stříkal jabloně proti strupovitosti. Broskve jsem stříkal při nalévání pupenů kuprikolem, pak sulkou. Má smysl to ještě pro jistotu stříknout Syllitem?

Jan Kratochvíl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 14.4.2015 7:23

na Berounsku kvetou, vcetne nektarinek a jak sem predpokladal i s merunkami

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 14.4.2015 18:26

V seriálu Byl jednou jeden dům, přišli synové po okupaci za otcem, poradit se, co udělat, aby za svoji vlasteneckou činnost nepřišli o firmu. Otec stále nechápal, co by měl podle nich udělat, až nakonec řekl: "Mám se snad zastřelit?" Napadlo mě to v souvislosti s těmi zvonkovitými, či miskovitými květy Suncrestu. Tam se to, zdá se, vyjasnilo a mimochodem náhrada za Suncrest je právě ta "nešťastná" Symphonie, kterou jsem zasadil po čtvrté a stále mně posílají Symphonii se zvonkovitými květy, které nemá mít. Ne, že bych se chtěl kvůli tomu zastřelit, ale stromky by chtělo, nikoliv házet za psem, ale za prodejci, kteří prodávají falešné zboží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika