Rozkvétající broskvoně



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?)
22.4.2020 14:08

Ve vyšších plohách meruňku zásadně na kopec, když ta možnost je. Viz. zkušenosti Petra z H.. Nebo za domem odstínit, aby kvetla, co nejdéle. Co se týče FM3 tak už jste nějakou tu úrodu měl, pokud si vzpomínám. S těmi meruňkami to letos krachlo i mnohem níže než případný porost na Pelhřimovsku. Lepší je pěstovat rajčata, než meruňky. Vyhoděj se ven až po zmrzlejch a hotovo. enlightened

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 20.6.2017 22:13

Tak to jsem si špatně přečetl Váš příspěvek. Z pecky tady nemám nic, jen ze staré Fairhaven, která už je v pánu, vyrostl stromek z podnože B-VA. Plody tohoto broskvoňového semenáče mají chuť celkem dobrou, ale že by to bylo nějaké terno, s kterým bych počítal do budoucna, tak to asi ne. Proč například nepěstuje z pecek broskvoně pan Vysloužil? Myslíte, že by mu všechny nezmrzly, jako letos? Co se týče raných odrůd, dávám jim od určité doby přednost. Vyhovuje mi zralost před RH. Nedá se nic dělat, prostě na všechno, co uzraje dříve, nemusíte tak dlouho čekat, stará pravda a ty kvalitnější pozdní odrůdy si už tak neceníte, protože už Vám nejsou tak vzácné, po konzumaci ranějších odrůd. Ty ranější jsou první a proto si je více vychutnáte a nějaké ty nedostatky jim odpustíte. Třeba moje falešná Dixired je výborná, i když jde špatně od pecky. Leckdy je lepší než ty srpnové broskve s plně oddělitelnou dužninou. Má typicky výrazně broskvovou, sladce navinulou chuť. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 21.6.2017 16:05

Pane Petře z Pardubic, jestli se u vás a u pana Vysloužila daří kupovaným stromkům broskvoní, tak to pokládejte za výhru. U mne by takové stromky jen živořily, pokud by vůbec přežily přesazení.
Jak zde dokladuji, pro mne je lepší vysadit semenáčky na trvalé stanoviště ve stadiu růstu prvních lístků, obvykle koncem května nebo začátkem června. Najít takové správné místo je snad nejdůležitější. Toto přesazení způsobí rozvětvení kořenů a sazenice při občasné zálivce roste doslova jako vrba. Potom už je jen potřeba rozhodnout, zda a kterou odrůdou semenáček v srpnu naočkovat, nebo zda ponechat semenáč jak je a za tři roky dojde na "lámání chleba“. Obojí je pro mne zábavnější a dobrodružnější, než se po celou tu dobu dívat na skomírající zakoupený stromek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 21.6.2017 21:56

U mne by takové stromky jen živořily, pokud by vůbec přežily přesazení.

Já si to dovedu představit. Něco podobného jsem zkoušel v Železných horách se stejným výsledkem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 7.4.2020 20:05

Kvete, nikoliv jabloň Hana (název vlákna), ale rozkvetly broskvoně. Poškozeny mrazen jsou částečně Springcrest a více broskvoň O´Henry. A co Vaše, nikoliv réva, ale broskvoně?





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 11.4.2020 19:34

Růžové květy broskvoní to je zážitek.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 14.4.2020 15:08

Podívej, kvete růže, podívej... no skoro. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.144 (?), 21.4.2020 19:52

Tak žeby? Ale do půle května ještě daleko. FM3


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 21.4.2020 22:57

Tak vida, že by se ta smůla na Pelhřimovsku protrhla? A meruňka žádná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.144 (?), 22.4.2020 8:38

Meruňka tam (u mně na zahradě) žádná neroste, tedy ani nemůže kvést. Meruňku tu má málokdo, broskvoně leckdo. Zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 22.4.2020 14:08

Ve vyšších plohách meruňku zásadně na kopec, když ta možnost je. Viz. zkušenosti Petra z H.. Nebo za domem odstínit, aby kvetla, co nejdéle. Co se týče FM3 tak už jste nějakou tu úrodu měl, pokud si vzpomínám. S těmi meruňkami to letos krachlo i mnohem níže než případný porost na Pelhřimovsku. Lepší je pěstovat rajčata, než meruňky. Vyhoděj se ven až po zmrzlejch a hotovo. enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  16,  17   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika