Rozkvétající broskvoně



proky - (25) - 241.241 (?)
26.4.2017 10:49

broskvoň catharina pomalu odkvétá, letos to vypadá na první větší úrodu, 2x stříkaná proti kadeřavosti vypadá to, že letos to sní nebude tak hrozné jako loni, zato nektarinka odkvetlá stejně stříkaná, samá kadeřavost, druhá nektarinka zatím nakvétá, takže není poznat zda nějaká kadeřavost bude, má cenu ještě postříkat kupricolem nebo něčím účinějším, 4- leté semenáče broskvoní jsou bez kadeřavosti

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 254.91 (?), 12.4.2017 15:17

Tak v kalendáři mám napsáno k datumu 7.1...-27.7 mráz jako prase.Strom je desetiletý a je u severní zídky. Mrzí mě to, ale mám ještě zásoby z lonska, tak snad příští rok... MÍLA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 12.4.2017 21:24

Blíží se konec rozkvětu, ale nejedná se o starší americký film s tímto názvem, ale o konec rozkvětu broskvoní. Zaregistroval jsem nějaký budoucí pokles nočních teplot k bodu mrazu, tak uvidíme jak obstojí choulostivé odrůdy typu Royal Glory. Pokouším se několik let přijít na kloub falešné Dixired, ale stále se mi zdá, že Harbinger má květy ke konci kvetení o něco světlejší. Těžko říct, jaká hodnota se skrývá pod pojmem "mráz jako prase".

Harbinger
Harbinger

"falešná" Dixired
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 12.4.2017 21:20

PzP: Pán to možná měřil úhloměrem. U mně podobný mráz, FM3 má kolem 4 - 5 poupat na výhonu, FH sem tam nějaké. KDYBY to odkvetlo, ochutnám. Snad. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 13.4.2017 10:02

Springcrest se už má docela pěkné přírůstky a dvacetiletá Earliglo má neskutečné množství květů.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 26.4.2017 10:14

Zdravím. Mě by v mrazové souvislosti zajímalo, jak dlouho vydrží květ - nejen broskvoně - nakvetlý a neopylený. U nás je to tak, že broskvoně i meruňka mají růžová poupata už asi čtrnáct dnů a pořád vlastně nekvetou. Ty chladna to tak zabrzdily, že skoro nic nerozkvétá, nebo jen na nejlepších místech. A tento týden má celý být sice bez mrazu, ale chladný a deštivý. Takže předpokládám, že co nezmrzlo, stejně opadne uplynutím jakési lhůty a zase nebudu mít nic. Holt to globální oteplení se tady projevuje ňák opačně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.232 (?), 13.4.2017 10:43

U mňa ani kvetsad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.241 (?), 13.4.2017 11:20

jižní čechy, nektarinky star red gold začíná odkétat, super queen letos snad prvně zaplodí má 9 poupat začínají se pomalu rozvíjet, broskvoň NJC (catharina) cling, cca 80% stromu je rozkvetlá, čtyřleté semenáče broskvoní a měruněk zatím bez poupat, třešeň summit v plném květu ost. zelená renkloda, merkur, bohemia a další ve stádiu poupat nebo olistění mladé stromky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 8.11 (?), 26.4.2017 9:30

Těžko říci, jestli nějaké květy vůbec zmrzly. Vypadá to, že ne. U "Zaigera, Zainobe a Zaitabo"smiley se to ještě ukáže. Sem tam se objevuje monilie i na broskvoních. V tomhle počasí se nelze divit. Pokud možno, tak je dobré provést preventivní "chemizaci".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
proky - (25) - 241.241 (?), 26.4.2017 10:49

broskvoň catharina pomalu odkvétá, letos to vypadá na první větší úrodu, 2x stříkaná proti kadeřavosti vypadá to, že letos to sní nebude tak hrozné jako loni, zato nektarinka odkvetlá stejně stříkaná, samá kadeřavost, druhá nektarinka zatím nakvétá, takže není poznat zda nějaká kadeřavost bude, má cenu ještě postříkat kupricolem nebo něčím účinějším, 4- leté semenáče broskvoní jsou bez kadeřavosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 8.11 (?), 26.4.2017 10:53

Použijte Horizon + Thiram a to jako prevenci proti napadení dalších zdravých listů. Napadené listy odstraňte a zlikvidujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika