Rozkvétající broskvoně



host - 255.60 (?)
1.4.2016 22:30
22:00 a na trave se uz trpyti namraza. Pohorelice. To nevypada moc dobre.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 28.3.2014 6:59

kdyz uz tu byly zmineny odrudy, nema nekdo zkusenosti s odrudou Harco?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vlastamann - (32) - 226.150 (?), 28.3.2014 13:38

Zdravím,

mám na pozemku 2 ks nektarinky Harco. Jednu mám u garáže a druhou u plotu. Velikost plodů do 5cm, velmi sladké. Mohu jen doporučit.

Vlasta

Nektarinka Harco
Nektarinka Harco
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 161.61 (?), 5.5.2013 21:21

Favorita Morettini 3 - květ 2013 - Mičurin II




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 6.5.2013 16:00

S takto vzorně zapěstovanou kotlovitou korunou potěšíte, pane Vlastimile, všechny důsledné "řezbáře". Potom není třeba se pídit za moderními celočervenými odrůdami, jelikož v takto prosluněných korunách vybarví dobře skoro všechny plody. Tak je to spravne a tak to ma byt. Ani jsem nevěděl, že máte Favoritu, myslel jsem, že máte jen to Flamingo. Pokud se zamezí strupovisti, tak mívalo Flamingo také pěknou zářivou červeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 28.3.2016 21:26

Dnes jsem se vrátil z Vysočiny a jak jsem si všiml, broskvoně začínají otevírat květy. Bohužel jsem se nedozvěděl, jestli ten postřik Thiramem byl při 8°C vůbec něco platný, tak se pokusím ještě jednou aplikovat Thiram s Horizonem. Pokud to ovšem počasí dovolí. Teplota by byla dobrá, ale nevím, jak to bude s větrem a deštěm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.78 (?), 29.3.2016 8:30

Dnes u nas na juhozapade SR, Hlohovecko 210 mnm, spolocny nastup broskyn a zlteho mirobalanu do kvetu, posun oproti minulemu roku, o 4 dni neskor a kto chce nech si este pripocita jeden den za priestupny rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 29.3.2016 18:07

Zdravím k Váhu, pán z Hlohovecka. Jak jste se vypořádal s kadeřavostí listů broskvoně? Na mých fotkách vidíte, že kadedřavost už z vesela vyskakuje, jako kdyby se nechumelilo. Dnes jsem všechno přejel tím Thiramem s Horizonem. Tato odrůda broskvoně s kadeřavostí byla zakoupena v subtropickém zahradnictví Kruh, kde bylo na stromcích všude kadeřavosti až hanba (kontejnerované stromky později na jaře), takže ani já jsem jí od kadeřavosti zatím neosvobodil. Pravděpodobně to chtělo tuto odrůdu stříknout Championem dříve. Jak vidíte, tak rozdíl v narašení této Earlycrest a Primissimy Delbard je velký.

Earlycrest
Earlycrest
Earlycrest
Earlycrest
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 30.3.2016 11:46

Z broskvoní rozkvetl Earlycrest, Springcrest, Harbinger, vše růžovité květy. Nádherně září rozkvétající Springtime. Má sice zvonkovité květy, ty jsou ale velké a krásně zbarvené. Je to velmi nadějná raná bělomasá odrůda. Atraktivní květy, plody i chuť, jak se zdá. I když se jedná o starší odrůdu, tak zde se začala prosazovat teprve nedávno. Stará skupina bělomasých broskvoní - Primissima Delbard, Redwin, Amsdenova, ale i Luna má vykvétání pozdnější. Více vepředu je Albatros.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 31.3.2016 19:29

Dnešní teplé a slunečné počasí uspíšilo rozkvétání broskvoní. Jedním slovem - nádhera.

Springtime
Springtime
Springtime
Springtime
Harbinger
Harbinger
Suncrest
Suncrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.60 (?), 1.4.2016 22:30
22:00 a na trave se uz trpyti namraza. Pohorelice. To nevypada moc dobre.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika