Royalvee



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?) 
15.7.2014 0:24, zobrazeno: 24791x

Broskvoň Royalvee zůstala tak trochu ve stínu svých populárnějších jmenovců řady Royal Glory, Royal Gem a spol. Nakonec pochybuji, že si ji vůbec někdo pořídil. Odrůda zraje společně s Harnasem na přelomu července a srpna, letos o něco dříve. Jak je vidět, tak nyní pomalu zrající plody mají podobně zbarvenou dužninu, ale i chuť jako například kvalitní Favorita Morettini 3, či Michaela. Možná, že je to předčasné a troufalé tvrzení, ale v tomto roce tady platí. Je to určitě příjemné překvapení.

Royalvee
Royalvee
Royalvee
Royalvee
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 15.7.2014 17:40

Plod odrůdy Royalvee je bohužel zcela neodlučitelný od pecky a to ve stádiu prvotní zralosti, kdy slupka při pohmatu jen zcela mírně povolí. Chuť u dobře vyvinutých plodů je ale výborná. Ve stejném stádiu zralosti je i utržený plod Favority Morettini 3, koupené ovšem jako Earliglofrown. Plod Favority je celkem dobře rozeznatelný podle vzhledu, ale mnohem více po rozkrojení, když snad jako u jediné rané odrůdy, je dužnina velmi dobře oddělitelná od pecky.

Royalvee
Royalvee
Royalvee
Royalvee
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Favorita Morettini 3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 28.7.2014 13:05

U mě to letos s broskvemi zatím není nic moc. Kvůli nedostatku těch raných jsem nechal zbytečně mnoho plodů na Favoritě Morettini 3 a kvalita byla jen uspokojivá. Odrůda díky tomu nemohla předvést svoji parádní chuť. Fenix nestál za nic a nově narostlé listy jsou už teď žluté až bílé, takže to vidím na asfixii. Falešná Dixired měla plodů málo, byly dosti malé, ale přesto výborné. Promiňte, ale stále dokola fotím pár plodů na Royalvee, které překvapily svoji chuťovou kvalitou, ač byly zcela neodlučitelné od pecky. Nějaké plody mám ještě na RH, více na Harbritte, Halehavenu, Envoyi, Krasavě a Flamingu. Nečekám ale žádnou chuťovou hitparádu. Rád bych se mýlil.

Royalvee
Royalvee
Royalvee
Royalvee
Royalvee
Royalvee
Royalvee
Royalvee
Royalvee
Royalvee
Royalvee
Royalvee
Royalvee
Royalvee
Royalvee
Royalvee
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 52.173 (?), 29.7.2014 18:53

Ale plody Royalvee su nadherne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 26.7.2015 15:07

Na odrůdy Royal Glory, Spring Lady, Elegant Lady a Wistarych si budu muset minimálně rok počkat, tak příkládám alespoň pár fotek právě dozrávající odrůdy Royalvee, plody jsou ještě tvrdé.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 27.7.2015 12:31

Ano, Royalvee je ještě tvrdý. Obrovské plody Elegant Lady mají v supermarketech (Albert), jako i v minulém roce touto dobou. Jejich kvalitu jsem nezkoumal, zaujala jen jejich nadměrná velikost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 28.7.2015 19:45

Už není, první měkký plod Royalvee jsem koštoval dnes, šťavnatá,chutná broskev, pecka nedlučitelná od dužiny.Sunhaven mi chutnal více.




Poslední Sunhaven.
Poslední Sunhaven.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 2.8.2015 20:18

Potýkám se s nedostatkem broskví. Samá nová výsadba a žádné velké stromy s pořádnou úrodou. U nás doma je to nejvíce žádané ovoce a i ty sebemenší plody se s chutí snědí. Máme hodně meruněk, ale dostávám stále otázky na broskve, jelikož žádné jiné ovoce broskve nenahradí. Alespoň podle členů rodiny. Jste na tom také tak? Royalvee je stále tvrdší, a i když je neodlučitelná od pecky, tak minulý rok byly větší plody dost dobré.

Royalvee
Royalvee
Royalvee
Royalvee
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 4.8.2015 14:39

Já mám Petře, meruňek a broskví spoustu, jak se tady s oblibou říká(ež v řiť šťipe)smiley Zrovna sklízím poslední Royalvee, následovat budou RH a Harbite.Royalvee nebude asi taková bomba ja R.Glory, ale já jsem s ní velice spokojen, aroma zralých plodů je cítit už při vstupu na zahradu, chuťově taky neurazí, je šťavnatá, osvěžující,jediné, malé mínus je neodlučitelná pecka.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 4.8.2015 17:38

Pěkný kousky, Jirko. Chuť znám, takže se mně sbíhají sliny. cheekyTady na Vysočině v 600 m. broskve nikdo nepěstuje. Letos by určitě nějaké výsledky byly i zde. Asi se budu innspirovat panem PP a píchnu sem nějakou tu Favoritu. Zvlášťě, když tyhle "tropy" nejsou zřejmě naposled.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika