Royal Glory a spol



host - 205.204 (?)
17.11.2017 8:26

Uz som to tu asi niekde pisal - slabe poskodenie zimnymi mrazmi (vymrznutie kvetnych pupenov, trochu ina farba kôry) bolo pozorovatelne len na niekolkych konarikoch do vysky max 1,5m. Aj to len na jar 2017 po relativne tuhej zime 2016/17 s niekolkodnovymi mrazmi pod -20°C. Po jarnych mrazikoch prezilo nieco cez 150 plodov vo vyske od 2-2,5 m vyssie. Ale podobne prebraty bol aj Redhaven, akurat tam boli plody od 1,5-2m vyssie. Ale osobne si myslim, ze najviac zalezalo na tom, v akej faze kvitnutia tie mrazy strom zastihli - na Suncrest-e zostalo prakticky vsetko, este som musel preberat. Ale ten nebol este plne rozkvitnuty, ked prisly mrazy, kym RH aj RG uz boli takmer odkvitnute. Som na rovine, takze nemam inu moznost ako pestovat vysoke stromy, aby aspon na vrchu po jarnych mrazoch nieco zostalo.

Trnavsko 145 mnm 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
MZoltan - (1) - 110.4 (?), 15.11.2017 22:50

Mám Royal Glory (6 ročný) na podpníku brosk. semenáč a tiež je obrovský. Spokojný s odrodou nie som. Málo rodil aj bez prebierky plodov a hmyz poškodil značnú časť úrody. Potom ďaľšiu časť úrody poškodí hniloba. Vyskúšal som aj ďaľšie Royal odrody: mám 3 ročné stromy: Royal Summer, Royal Lee, Royal Jim, Red Fall. Z nektariniek Big Top a California. Big Top som už vyrúbal, nebol som s tým spokojný. Skoro celú úrody zožrali včely a osy. Dokonca najnáchylnejšia na kučeravosť zo všetkých 50 odrôd, ktoré mám v záhrade.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 16.11.2017 8:14

Děkujeme za zprávu, pane Marcinko. Perspektivní odrůda to určitě nebude. Málo rodí možná proto, že částečně vymrzá. S tím hmyzem máte naprostou pravdu. To všechno už ví Milan Fiala dávno, proto sází všude raději slivky a marhuľky. smiley Možno, že s nimi stratíme trpezlivosť všetci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.4 (?), 16.11.2017 10:56
Za tých 10 rokov najviac zarodil Cresthaven a Redhaven. Cresthaven a Fairhaven boli najodolnejšie voči jarným mrazom. Mám aj odrody Extreme Sweet a Extreme July. Vraj vydržia v plnom kvete -8 stupňov.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 16.11.2017 11:40

Pokial si spravne pamatam, redukovana kvetna nasada na Royla Glory je cielena odrodova vlastnost. Vo vhodnych podmienkach, kde nie je problem s jarnymi mrazmi (Kalifornia), pre ktore bola Royal Glory vyslachtena, je to vitane. Nie je potom tolko roboty s prebierkou. Teda aj bez jarnych mrazov ci tuhej zimy by nasada na RG mala byt vyrazne mensia nez na ostatnych odrodach.

Trnavsko 145 mnm 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 16.11.2017 12:33

Určitě by to byla výhoda, pane 205.204, to s Vámi souhlasím, za předpokladu dostatečné odolnosti vůči mrazu v květu. Protože je odolnost malá, tak se do našich podmínek tyto odrůdy moc nehodí. Zvláštní je, že se to o nich nikde nepsalo, jen se uváděly ty relativně pozitivní vlastnosti. Nevím, jak u Vás, ale u mě tyto odrůdy opakovaně zmrzly, oproti všem klasickým, které vždy vydrží. Extrémně odolné, o kterých píše pan 110.4, jsem zatím nepotřeboval.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 17.11.2017 8:26

Uz som to tu asi niekde pisal - slabe poskodenie zimnymi mrazmi (vymrznutie kvetnych pupenov, trochu ina farba kôry) bolo pozorovatelne len na niekolkych konarikoch do vysky max 1,5m. Aj to len na jar 2017 po relativne tuhej zime 2016/17 s niekolkodnovymi mrazmi pod -20°C. Po jarnych mrazikoch prezilo nieco cez 150 plodov vo vyske od 2-2,5 m vyssie. Ale podobne prebraty bol aj Redhaven, akurat tam boli plody od 1,5-2m vyssie. Ale osobne si myslim, ze najviac zalezalo na tom, v akej faze kvitnutia tie mrazy strom zastihli - na Suncrest-e zostalo prakticky vsetko, este som musel preberat. Ale ten nebol este plne rozkvitnuty, ked prisly mrazy, kym RH aj RG uz boli takmer odkvitnute. Som na rovine, takze nemam inu moznost ako pestovat vysoke stromy, aby aspon na vrchu po jarnych mrazoch nieco zostalo.

Trnavsko 145 mnm 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.236 (?), 17.11.2017 14:46

Ako je to s Halehavenom s odolnosťou na zimné a jarné mrazy? Táto odroda má byť údajne chuťovo veľmi dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 17.11.2017 18:19

Já vám to věřím, pane 205.204, každopádně mně tady vymrzly opakovaně už podruhé za sebou bez jediného plodu. Stejně velké stromky stojící poblíž, např. Earliglo měly plodů dostatek a to vůbec nemluvím o RH a CH, které se vždy můžou v plodnosti přetrhnout. Mrazovou probírku jsem zaznamenal třeba u FM3. Suncrest vymrzl také a měl všeho všudy jeden obří plod. Co se týče dotazu pana 234.236, tak bych doporučil vyhledat vlákna Halehaven, nebo Halehaven a Fairhaven. Je to poměrně častý dotaz. Za mrazuodolné odrůdy, které jmenoval pan 110.4 by byl jistě vděčný nejen pan Miloš Vysloužil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 17.11.2017 18:33

Tak to sa opat potvrdzuje, ze popisy z pomologii a aj realne skusenosti z nie najblizsieho okolia treba brat s velmi velkou rezervou. Tie iste odrody, ten isty rok, uplne ine vysledky :-)

Trnavsko 145 mnm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.140 (?), 10.4.2018 9:03

Tak letos vidím na Royal Glory omrzlé pupeny, všechny ostatní odrůdy-Modřinka, Alstar, Michaela, Flamingo a ještě jedna odrůda kanadská koupená v Polsku (snad Royalvee)vydržely bez újmy.Zvažuji že Royal Glory ještě vykopu a zasadím Fairhaven.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika