Řezat na větevní kroužek nebo čípek?



host - 6.16 (?) 
18.3.2010 14:56, zobrazeno: 8970x

Něějak mi zesílily výhony jdoucí do koruny, tak 15 mm.Mám to odříznout na větevní kroužek, nebo nechat čípek s 1-2 letorsty? Díky za radu.Pepík

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 49.39 (?), 22.3.2010 17:32

S řezem bych ještě asi měsíc počkal a asi bych nechal krátké čípky. Pokud Vám výhony již zesílily, pak by při řezu na větevní kroužek byly velké rány a to není dobré. nemám však s broskvoněmi tak velké zkušenosti, třeba někdo poradí lépe. (A vždy je dobré sem vložit foto problematického místa.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.45 (?), 22.3.2010 17:45
Já řežu broskvoně (i nektarinky) každý rok a to až jsou cca 0,5 - 1 cm velké plůdky, nechávám dle síly větvičky jeden až čtyři plůdky. Přitom řežu i větve rostoucí dovnitř koruny, i když ty nenechávám nikdy tak zesílet a hlavně je zakracuji průběžně v prvním roce - na čípek, když jsou ještě nevyzráté. Na jaře je jenom dořežu na kroužek a každou ranku na broskvoni zamažu stromovým balzámem. Letorosty dovnitř koruny nechávám zřídka, zahušťují korunu. Marek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 22.3.2010 17:56

Když mne jde něco do koruny a chci aby to definitívně přestalo, tak řežu na větevní kroužek. Ponecháním nějakého číkpu nebo pupenů to přímo "provokujete" aby tam něco dlouhého a kolmého vyrostlo. A i když to ořežete na větevní kroužek, tak tam něco se může probudit ale to během vegetace zavčasu vylomíte. Na čípek řežu peckoviny při výchovném řezu protože tam často takové očko směrující ven z koruny vyschne a pak vyrazí to opačné, a tak abych měl jistotu nechám čípek a během léta nebo i napřesrok odstraním a zamáznu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 213.129 (?), 27.3.2010 19:58

Peckoviny-čípek-Zahnovo pravidlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika